Rüyada Deccal Görmek

Rüyada deccal gören kimsenin evinde dedikodu söz­lerinin çoğalacağı ve fitne, ayrılık olacağı ile tabir edilir. Deccal, hilekar, dalavereci, yalancı ve ara bozucu ve boz­guncu (müfsit) bir kimseyi temsil eder şeklinde tabir edilir.

Rüyada deccalı görmek, yalan ve büyüye, deccal ile arka­daş olduğunu gören kişi için bu rüyası, bela, musibet ve afete işaret eder şeklinde tabir olunur.

Bazı kere de Deccal’ı görmek, inançsızların şehirlerinden bir şehrin fethedileceğine işârettir.

Yine rüyada Deccal’ı görmek, bidat ve sapıklıkların meydan bulacağına işâret eder.

Deccalı görmek, sihir ve yalana ve ona arkadaş olan yahut onun sıfatına intikal ettiği­ni gören kimse için afet ve belaya işârettir.

Rüyasında deccalın çıktığını görmek, halk (insanlar) ara­sında zuhur edecek (çıkacak) din yönünden sapık ve bidat sahibi bir kimseye işarettir şeklinde yorumlanır. Bir kimsenin rüyada Deccal’ın çıktığını ve ortalığı velveleye verdiğini görmesi, düşmanın saldırmasına ve yeryüzünde kan dökülüp fitne ve fesadın ortaya çıkmasına işâret eder. Misafir ve gurbetteki adamın rüyada Deccal’ın çıktığını ve ortalığı velveleye verdi­ğini görmesi, yolunun kesileceğine işârettir. Yine rüyada Deccal’ın çıkması, halk arasın­dan zuhur edecek bidat ehli ve sapık bir kim­seye işârettir.

Deccal’ın rüyada geçtiği ve uğradığı yer­ler, üzüntü, keder, şiddet, zulüm ve hububat ve emlâkta büyük âfetlerin meydana gelmesi veya yağmurun yağmaması sebebiyle hayrın men edilmesine işâret eder.

Deccalı görmek, sihir ve yalana ve ona arkadaş olan yahut onun sıfatına intikal ettiğini gören kimse için âfat ve beladır.

 

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (2)

Semiha çakır

Rüyamda deccal beni göstererek sen iki gün sonra öleceksin dedi bu ne demek

Kadir Yüksel

Merhaba 39 yaşındayım yaklaşık 10 sene önce rüyamda sağ gözü silik burnu uzun kızıl renkde mesih’i ve Hz muhammedi gördüm müşahede ettim bu gördüklerim nasıl açıklanabilir ayrıca peygamber efendimizin Hazreti muhammed Mustafa sav’in kınından çıkmamış gümüş renkde gümüş yaldızlı batıni kılıcını gördüm gözlemledim birde 1.2.3.4.5.6.7.8.9. Rakamları gördüm semboller simgeler ve objeler gördüm bu gördüklerimin yeri nedir bana ne tavsiye edersiniz ne önerirsiniz lütfen cevap yazabilirmisiniz bunlar nasıl tahlil edilebilir tabiri tevili alameti nedir yorumlayabilirmisiniz