Etiket arşivi: rüyada deccal görmek nedir

Rüyada Deccal Görmek

Rüyada deccal gören kimsenin evinde dedikodu söz­lerinin çoğalacağı ve fitne, ayrılık olacağı ile tabir edilir. Deccal, hilekar, dalavereci, yalancı ve ara bozucu ve boz­guncu (müfsit) bir kimseyi temsil eder şeklinde tabir edilir.

Rüyada deccalı görmek, yalan ve büyüye, deccal ile arka­daş olduğunu gören kişi için bu rüyası, bela, musibet ve afete işaret eder şeklinde tabir olunur.

Bazı kere de Deccal’ı görmek, inançsızların şehirlerinden bir şehrin fethedileceğine işârettir.

Yine rüyada Deccal’ı görmek, bidat ve sapıklıkların meydan bulacağına işâret eder.

Deccalı görmek, sihir ve yalana ve ona arkadaş olan yahut onun sıfatına intikal ettiği­ni gören kimse için afet ve belaya işârettir.

Rüyasında deccalın çıktığını görmek, halk (insanlar) ara­sında zuhur edecek (çıkacak) din yönünden sapık ve bidat sahibi bir kimseye işarettir şeklinde yorumlanır. Bir kimsenin rüyada Deccal’ın çıktığını ve ortalığı velveleye verdiğini görmesi, düşmanın saldırmasına ve yeryüzünde kan dökülüp fitne ve fesadın ortaya çıkmasına işâret eder. Misafir ve gurbetteki adamın rüyada Deccal’ın çıktığını ve ortalığı velveleye verdi­ğini görmesi, yolunun kesileceğine işârettir. Yine rüyada Deccal’ın çıkması, halk arasın­dan zuhur edecek bidat ehli ve sapık bir kim­seye işârettir.

Deccal’ın rüyada geçtiği ve uğradığı yer­ler, üzüntü, keder, şiddet, zulüm ve hububat ve emlâkta büyük âfetlerin meydana gelmesi veya yağmurun yağmaması sebebiyle hayrın men edilmesine işâret eder.

Deccalı görmek, sihir ve yalana ve ona arkadaş olan yahut onun sıfatına intikal ettiğini gören kimse için âfat ve beladır.