Rüyada Zurna Görmek

Rüyada görülen zurna figürü, genel olarak fitneye, arkadan çevrilen oyunlara işaret eder. Rüya sahibi hakkında çevresinde dolaşan dedikoduların geçici bir süre çeşitli problemler meydana getireceği söylenir. Zurna, kültürümüzde önemli bir yeri olan, özellikle düğün gibi etkinliklerde oyun havalarına eşlik eden bir enstrüman olsa da rüyalar aleminde ölüm ve keder gibi anlamlar da taşır. Kimi yorumculara göre ise rüya sahibinin maneviyatını yükseltmesi gerektiğine yönelik bir işaret olarak kabul edilir. 

Rüyada Zurna Sesi Duymak

  • Rüya sahibinin dileklerinin gerçekleşeceğine delalettir. İş arayan kişinin iş bulması, çocuk sahibi olmak isteyen kişinin yakın zaman içerisinde bu dileğinin gerçekleşmesi olasıdır. 
  • Farklı yorumculara göre ise rüya sahibinin kar getirmeyen işlerde verdiği uğraşın hayatında olumsuz etkiler yaratacağı ve bu konuda çevresine kulak vermesi gerektiği söylenir.

Rüyada Zurna Çalmak

  • Rüyasında zurna çaldığını gören kişinin rüyası, alacağı bir haberden ötürü sevinç gözyaşı akıtacağı anlamına gelir. Kişi, alacağı haberler neticesinde geçmişteki sıkıntılı günlerini unutacak, üzerindeki yüklerden kurtulacaktır. Başkasının zurna çaldığını gören kişinin problemleri, zurnayı çalan kişinin yardımları ise son bulacaktır. 
  • Kişi rüyasında hasmının zurna çaldığını görüyorsa rüyanın anlamı olumsuz bir hal alır. Bu durumda rüya sahibinin başındaki sıkıntıların artması olasıdır. Üzerindeki yüklerin altından kalkması güç olan rüya sahibinin bu durumu, hasmını hoşnut edecektir. 

Rüyada Hasta Birinin Zurna Çaldığını Görmek

  • Rüyasında hasta birinin zurna çaldığının gören kimsenin, yakın çevresinden birinin öleceği söylenir. Eğer kişinin evinde hasta biri varsa ölünün arkasından ağlayan bir kadının varlığına işarettir. Hastası olmayan kişi rüyasında zurna çaldığını görürse, yakınlarından birinin hastalandığının haberini alacaktır.

Rüyada Zurna Kırmak

  • Rüya sahibinin bazı ortamlarda düşünmeden yaptığı konuşmaların sıkıntıya yol açacağına delalet eder. Orta çıkan sıkıntılar uzun bir süre rüya sahibinin peşini bırakmayacaktır.
  • Kişi rüyasında başka birinin zurna kırdığını görmüş ise bu rüyanın anlamı, sıkıntıların zurnayı gören kişinin başına geleceği ve bu konuda rüya sahibinin yardımına ihtiyaç duyacağı şeklindedir. 

Rüyada Zurna Yaptığını Görmek

  • Rüyasında zurna yaptığını gören kişinin yaşamındaki sorunlar zamanla son bulacaktır. Ayrıca kişinin hastalık sebebiyle yaşadığı bir sıkıntısının tez vakitte çaresinin bulunacağı da rivayet edilir.

Rüyada Kaval Çalmak

  • Rüyasında kaval çaldığını gören kişinin bilge bir insan olduğu söylenir. Bu sebepten ötürü çevresindeki insanların güvenini kazanmış olan rüya sahibi, yakın zaman içerisinde sevdiği bir kişiye yaptığı yardımların olumlu sonuç vermesi ile mutlu olacaktır. Kaval dinlemek ya da kaval sesi duymak ise rüya sahibinin başka birinden fikir alma ihtiyacına işaret eder.
Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın