Rüyada Topuk Görmek

Gün içinde yaşanan ve bilinçaltına atılan olaylar neticesinde şekillenen rüyaların anlamlarının, detaylı bir şekilde yorumlandığında geçmiş ve gelecekten birtakım çağrışımlar yaptığı söylenir. Birçok alime göre rüyada topuk görmek, genel olarak pek hayırlı bir şekilde değerlendirilmez. Rüyada topuk görmek, kişinin birikim yapmak için biriktirmesi gereken parayı kumar gibi kötü alışkanlıklara harcadığının işaretçisidir. Bazı alimler ise bu rüyayı, rüya sahibinin çocuğunun bu kötü alışkanlıklara sahip olduğu şeklinde yorumlar. 

Rüyada Siyah Topuk Görmek

 • Rüyada siyah topuk gören kişinin rüyası, yanlış kararların ve hataların habercisidir. Kişi birtakım olaylar yüzünden mantıklı kararlar veremiyor olabilir. Bunun sonucunda ise hayatı değiştirilemez bir şekilde bozulabilir. Bu gibi durumlarda kişi sakin olmalı, kafasını toplayarak olaylara mantıklı bir biçimde yaklaşmalı ve kararlarını o şekilde vermelidir. 

Rüyada Kirli Topuk Görmek

 • Rüyasında kirli topuk gören rüya sahibi için bu rüya, kişinin yıllardır çok zorlanarak biriktirdiği paranın bir şekilde elinden gideceğine işaret eder. Bu parayı rüya sahibinin çocuğu ya da arkadaşı harcayacak ve kişiye bir şey bırakmayacaktır. Bu nedenle kişi, bu rüyayı gördüğü zaman zarfı içerisinde dikkatli olmalı ve tedbiri elden bırakmamalıdır. 

Rüyada Güzel Topuk Görmek

 • Rüyada görülen güzel topuk, bekar kimseler için evliliğin habercisidir. Rüya sahibi çok hayırlı, iyi huylu, namuslu ve dürüst bir kimseyle evlenecek ve mutlu bir yuva kuracaktır. 
 • Rüya sahibi zaten evli bir kimseyse, uzun zamandır hayalini kurduğu bir mülkü alacak ve sonucunda sıkıntılı günleri geride bırakacaktır. 

Rüyada Topuk Kırılması

 • Rüyada görülen topuk kırılması, kişinin iş hayatındaki başarısızlıklarına alamettir. Kişi mantıksız kararları ile iş hayatında itibar ve para kaybedecektir. Fakat bu durumlarda sakinliğini koruyarak mantıklı planlar yapmalı ve her türlü olumsuzluğa rağmen tedbirini almalıdır. 

Rüyada Topuklu Ayakkabının Topuğunun Kırılması

 • Bu rüya, kişinin hayal kırıklığı yaşayacağına işaret eder. Kişi özel hayatında yanlış bir insanla beraberdir. Bu nedenle bir an önce bunun farkına varmalı ve acı verse de o kişiyle ilişkisini sonlandırmalıdır. 

Rüyada Topuk Yaralanması

 • Rüyada yaralanan topuk, kişinin çok uzun süredir çektiği sıkıntılarının son bulacağına delalet eder. Rüya sahibi iş hayatındaki emeklerinin karşılığını alacak ve yüksek kazançlar elde edecektir. Bu sayede maddi sıkıntıları son bulacaktır. 

Rüyada Topuk Dikeni Görmek

 • Rüyada görülen topuk dikeni, kişinin çekeceği sıkıntıların habercisidir. Kişi kendi hatasıyla sıkıntıya düşecek ve kurtulmak için etrafındakilerden yardım isteyecektir. Bu durumlarda kişi, gelen yardımları kesinlikle kabul etmeli ve mantığı elden bırakmamalıdır. 

Rüyada Topuk Sesi Duymak

 • Rüyasında topuk sesi duyan kimse için bu rüya, büyük bir stres altında olunduğunun habercisidir. Kişi iş hayatı yüzünden gerginlikler yaşıyor olabilir. Bu durumlarda mutlaka stresini kontrol altında tutmalı ve sağlığını tehlikeye atmamalıdır. 

Rüyada Topuk Törpülemek

 • Rüyada topuk törpülediğini gören kişinin kazancı artacak demektir. Kişi başarılı çalışmaları ile iş hayatında yükselecek ve terfi alarak yüksek mertebelere ulaşacaktır. Dolayısıyla zaman içerisinde kişinin maddi sıkıntıları da azalacaktır. 

Rüyada Topukları Olmadığını Görmek

 • Rüyasında topuklarının olmadığını gören kişi için bu rüya, birtakım sağlık sorunlarının yaşanacağına delalet eder. Kişi bugünlerde sağlığına dikkat etmeli ve doktora gitmesi gerekiyorsa bunu ertelememelidir. 

Rüyada Ayak Şişmesi

 • Rüyasında ayağının şiştiğini gören bir kimsenin yapacak olduğu bir yolculuk varsa ertelemelidir. Bu rüya söz konusu yolculuğun hayırsız bir yolculuk olacağının ve rüya sahibine iyi gelmeyeceğinin habercisidir. 

Rüyada Ayak Kaşınması

 • Rüyasında ayağının kaşındığını gören kimsenin işleri yoluna girecek demektir. İş hayatındaki birkaç zamandır çektiği sıkıntılar son bulacak olan kişi istediği pozisyona ulaşacaktır.
 • Kimi yorumculara göre ise bu rüya, kişinin hastalıklardan kurtulacağının göstergesidir. 

Rüyada Ayak Yanması

 • Bu rüya büyük bir değişiminin habercisidir. Rüya sahibi iş, eş ya da şehir değiştirecek demektir.
 • Bu rüya aynı zamanda, kişinin aile hayatında konuşmadığı ve arasında küslük olan bir kimse ile iletişime geçeceğinin de göstergesidir. 
Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın