Rüyada Yolculuk Görmek

Rüyaları yalnızca rüyada görülen sembolü tek başına değerlendirerek yorumlamak tam ve sağlıklı bir sonuç vermez. Bu sebeple rüyada görülen tüm ayrıntıların iyice incelenmesi gerekir. Rüyada yolculuk görmek genel olarak hayırlı anlamlar taşır. Rüya sahibinin iş hayatında elde edeceği kazançlara ve başarılara delalet eder. Farklı yorumcular tarafından ise kişinin uzun zamandır yapmak istediği fakat fırsat bulup yapamadığı bir hayalini hayata geçireceği söylenir. 

Rüyada yolculuk görmek aynı zamanda kişinin içindeki iyi niyeti ve ahlaklı karakterini gösterir. Rüya sahibi yalnızca bu dünya için değil; ölümden sonraki zamanlarını da düşünerek çalışan bir kimsedir. 

Rüyada Yolculuk Yapmak

 • Bu rüya kişinin toplumsal hayatla olan ilişkisini ifade eder. Rüya sahibi, halk arasında ahlaklı karakteri ile takdir toplayan bir kimsedir. 
 • Bazı rüya alimlerine göre bu rüya, kişinin iş değişikliği yapacağına işarettir. Kişi bu rüyayı gördüğü dönemlerde daha dikkatli olmalı ve karşısına çıkan fırsatları değerlendirmelidir. 

Rüyada Arkadaşla Yolculuk Yapmak

 • Rüyasında arkadaşıyla yolculuk yaptığını gören kişi sakin ve huzurlu bir hayata kavuşacaktır. Rüya sahibi uzun süredir yapmak istediği bir şeyi gerçekleştirecek ve bunun sonucunda çok büyük bir keyif duyacaktır. 
 • Bazı rüya yorumcularına göre bu rüya, kişinin maddi açıdan sıkıntılarını gidereceğine delalet eder. Kişiye yaşlı bir aile büyüğünden miras kalabilir. Kalan miras sonucunda aile içinde çatışmalar yaşanabilir. Bu gibi durumlarda rüya sahibi sakinliğini ve soğukkanlılığını koruyarak bu çatışmaları gidermek için çaba sarf etmelidir. 

Rüyada Ailece Yolculuk Yapmak

 • Bu rüya iki şekilde değerlendirilir. İlki, rüya sahibinin iş ya da okul gibi nedenlerden dolayı gurbette olması gereken bir dönemin geleceğini ifade eder. 
 • Bu rüyanın bir diğer anlamına göre ise kişi çalışma hayatında çok yükselecek ve büyük mertebelere terfi edecektir. Rüya sahibi terfi aldıktan sonra dikkat etmelidir. Çünkü iş yerinde başarısını çekemeyen, kıskanan ve onun daha alt kademelerde olmasını isteyen kimseler bulunabilir. Bu noktada rüya sahibinin ayağını kaydırmaya çalışarak onu üzebilirler. Bu nedenle kişi, etrafında yer alan kişilere çok dikkat etmeli, güveneceği insanları ince eleyip sık dokuyarak seçmelidir. 

Rüyada Tek Başına Yolculuk Yapmak

 • Kişinin rüyasında tek başına yolculuk yaptığını görmesi, özgürlüğe oldukça düşkün olduğunu belirtir. Rüya sahibi kendisiyle baş başa kalmaktan mutlu olan, kalabalık ortamları sevmeyen bir kimsedir. Tüm bu yalnızlıklarından büyük keyif almakta, bu nedenle hayattaki kararlarını çoğunlukla yalnız başına almaktadır. Rüya sahibinin bu durumu etrafında bulunan sevdiklerini bazı zamanlarda üzebilir. Çünkü rüya sahibi, bir derdi olduğunda bile bunu pek kimseye anlatmaz, kendi kendine çözmeye çalışır. 

Rüyada Anneyle Yolculuk Yapmak

 • Rüyasında annesiyle yolculuk yaptığını gören kişi için bu rüya, maddi sıkıntılar yüzünden iflas gibi bir durumun söz konusu olacağına delalet eder. Kişinin bir iş yeri varsa kriz dolayısıyla iflas edebilir. Rüya sahibi, iflasından sonra karşısına çıkacak olan iş fırsatlarını mantıklı şekilde değerlendirirse kaybettiği paraları geri kazanabilir. Bu nedenle rüya sahibinin ne yaşarsa yaşasın mantığını kaybetmemesi ve olayları ona göre yorumlaması gerekir. 

Rüyada Kardeşle Yolculuk Yapmak

 • Rüyasında kardeşiyle yolculuk yaptığını gören kişi için bu rüya, kalabalık bir grupla ortak bir işe girişileceğine delalet eder. Kişi uzun zamandır bu iş için düşünüyor ve karar veremiyor olabilir. Etrafında bulunan kimselerin olumlu düşünceleri sayesinde bu iş gerçekleşecek ve rüya sahibi yüklü kazançlar elde edecektir. Kişi, bu ortaklarını aile üyelerinden seçebilir. Ortaklar kim olursa olsun, kişinin attığı her adımda dikkatli olması gerekir. Aradaki bağ ne kadar sıkı olsa da rüya sahibi herkese koşulsuz şartsız güvenmemeli, tedbiri elden bırakmamalıdır.

Rüyada Akrabalarla Yolculuk Yapmak

 • Rüyasında akrabalarıyla yolculuk yaptığını gören kişi için bu rüya, düğüne ya da cenazeye katılacağının habercisidir. Rüya sahibi akrabaları ile kolay kolay buluşamayan bir kimsedir. Günlük hayattaki yoğunluklar, aradaki mesafe gibi nedenler yüzünden görüşemeyen kişiler düğün, nişan ya da cenaze gibi olaylarla bir araya geleceklerdir. Rüya sahibinin aile hayatındaki kişiler birbirlerine son derece bağlı kimselerdir. Bu nedenle hem acı hem de tatlı günlerde bir araya gelerek, birlik ve beraberlik sağlamaktadırlar. Bu gibi zamanlarda ailede birbirleri ile küs olan kimseler barışacak ve aralarındaki tatsız mesele ortadan kalkacaktır. 

Rüyada Ölmüş Biriyle Yolculuk Yapmak

 • Rüyasında ölmüş biriyle yolculuk yaptığını gören kişi için bu rüya bir uyarı niteliğindedir. Kişi kendi menfaatini ve geleceğini düşünmeden hareket etmektedir. Bunun sonucunda ise zamanını doğru değerlendiremez. Gelecekteki hayatı için de birikim yapmayan rüya sahibi ileride maddi açıdan zor günler geçirebilir. Bu rüya kişinin bu şekilde devam ederse çok pişman olacağının habercisidir. Daha sonradan aklı başına gelmiş olsa bile iş işten geçmiş olacaktır. Bu nedenle rüya sahibi attığı adımlarına, etrafındaki arkadaşlarına, iş yerindeki pozisyonuna çok dikkat etmelidir. 

Rüyada Başbakanla Yolculuk Yapmak

 • Rüyasında başbakanla yolculuk yaptığını gören kişi için bu rüya, hayırlı haberlerin göstergesidir. Kişi devlet memuru olmak için sınavlara girmeyi düşünüyor ise bu sınavlara girecektir. Kişi zaten halihazırda memurluk için sınavlara girmişse, bu sınavlardan başarılı sonuçlar elde edecektir.
 • Kalıcı bir makam sahibi olmanın habercisi olan bu rüya, kişinin yeni bir işe gireceğine ve işinin zorlu olacağına işaret eder. Kişi gireceği işin hakkını vermeli, zorlukları aşarak başarıya ulaşmanın tadını çıkarmalıdır. 

Rüyada Tanımadığın Biriyle Yolculuk Yapmak

 • Rüyasında tanımadığı birisiyle yolculuk yaptığını gören kişi, istediği şeyleri yapmaktan çekinen bir kimsedir. Rüya sahibi uzun zamandır bir fikri aklından çıkaramamakta, fakat bu fikrini hayata geçirecek cesareti kendinde bulamamaktadır. Bazı konularda kararsız ve çekingendir. Bu rüya, kişinin hayatında ne olmasını istiyorsa onu gerçekleştirmesi için bir fırsat niteliği taşır. Rüya sahibi tek bir hayatı olduğunu unutmamalı, hangi konuda başarılı olacağına inanıyorsa onun arkasından gitmelidir. 

Rüyada Bisikletle Yolculuk Yapmak

 • Rüyasında bisikletle yolculuk yaptığını gören kişi için bu rüya, hastalıkların son bulacağına işaret eder. Rüya sahibi dertlerinden, kederlerinden, yorgunluklarından kurtulacak ve uzun zamandır başlamak isteyip başlayamadığı bir hobi etkinliği için ilk adımı atacaktır. 
 • Kimi rüya yorumcularına göre bu rüya, kişinin başarılı bir iş hayatına delalet eder. Kişi başarılı çalışmalarıyla iş yerinde terfi alacak ve müdür pozisyonuna gelecektir. 

Rüyada Atla Yolculuk Yapmak

 • Bu rüya lükse, zenginliğe, bolluğa ve rahatlığa yorulur. Kişi girişeceği yeni bir işle birlikte çok büyük maddi kazançlar elde edecek ve zengin olacaktır. Uzun zamandır maddi açıdan sıkıntı içinde bulunan rüya sahibi nihayet bu sıkıntılarından kurtulacak ve rahatlayacaktır. 
 • Bazı rüya alimlerine göre bu rüyayı gören kişi bir kadınsa, en kısa zamanda hayırlı bir kısmetle evlenecektir. Aile yanından kendi evine çıkmak isteyen bir kimse ise, bunu gerçekleştirecektir.

Rüyada Trenle Yolculuk Yapmak

 • Rüyada trenle yolculuk yaptığını gören kişi için bu rüya hayırlı anlamlara yorulur. Rüya sahibi alçak gönüllü, kimseyi üzmeyen, etrafındakilere değer veren, kavgadan ve tartışmadan hoşlanmayan bir kimsedir. Bu özellikleri sayesinde hem aile hayatında hem de sosyal hayatında bulunan kişiler tarafından çok sevilmektedir. 

Rüyada Tırla Yolculuk Yapmak

 • Rüyasında tırla yolculuk yaptığını gören kişi çok zor şartlara katlanmak durumunda kalacaktır. Bu rüya kişinin imkanlarının kısıtlanacağının habercisidir. Rüya sahibi eli fazla açık bir kimse ise bu rüya ona bir uyarı niteliğindedir. 
 • Kimi alimlere göre rüya sahibi, yaşadığı zor günleri aklıselim bir şekilde atlatabilirse ilerideki hayatı huzurlu bir şekilde ilerleyecektir. 

Rüyada Deniz Yolculuğu Yapmak

 • Rüyada yapılan deniz yolculuğu kişinin kısmetinin işaretçisidir. Rüya sahibinin hayatına aralarında mesafe bulunan bir kişi girecektir. Bu kişi hayırlı, cömert, dürüst bir kimsedir. Rüya sahibi geçmiş ilişkilerinde yaptığı hataları yapmazsa bu kişi ile evlenecek ve hayırlı bir yuva kuracaktır. 
 • Bazı rüya yorumcularına göre bu rüya, henüz başlamamış bir ilişkinin yakın zaman içerisinde temellerinin atılacağının habercisidir. Her iki taraf da karşısındaki kişiden bir adım beklemektedir. Rüya sahibi böyle bir durumun içindeyse bir an önce hislerini açıklamalı ve zaman kaybetmemelidir. 

Rüyada Beyaz Arabayla Yolculuk Yapmak

 • Kişi rüyasında beyaz bir arabayla yolculuk yaptığını görürse, bu rüya işiyle ya da ailesiyle ilgili uzun zamandır beklediği bir şeyin gerçekleşeceğine işaret eder. Rüya sahibi temiz, masum, saf bir kimsedir. İyi niyeti bazı durumlarda başkaları tarafından kullanılsa da kişi, bu huyundan vazgeçemeyecek ve herkese koşulsuz güven duymaya devam edecektir. 
 • Kişi, bugüne kadar pek çok konuda sıkıntılar çekmiş olabilir. Bu rüya bu sıkıntılarının biteceğini ve kişinin en kısa zamanda tüm arzularına kavuşacağını temsil eder.  

Rüyada Zamanda Yolculuk Yapmak 

 • Rüyasında zamanda yolculuk yaptığını gören kişi geçmişe büyük bir özlem duymaktadır. Geçmişteki günlerini, ilişkilerini ve yaşantısını özleyen rüya sahibi ne yazık ki bunun mümkün olmadığının bilincindedir fakat yine de bunları düşünmekten kendisini alıkoyamaz. 
 • Bazı rüya alimlerine göre bu rüya, kişinin imkansız istekleri olduğunu gösterir. Kişi hiçbir şekilde yetinmeyi bilmeyen, elindekinin kıymetini görmeyen bir kimsedir. Fakat buna rağmen yaratıcı zekası ve yetenekleri sayesinde iş hayatında büyük başarılara imza atacaktır.  

Rüyada İstanbul’a Yolculuk Yapmak

 • Rüyasında İstanbul’a yolculuk yaptığını gören kişi iş hayatında büyük bir çıkış yakalayacaktır. Bu çıkış sayesinde terfi alacak olan rüya sahibi aynı zamanda tatile gidecek ve uzun zamandır beklediği şekilde hem fiziken hem de zihnen rahatlayacaktır. 
 • Rüya sahibi daha önce İstanbul’a gitmemiş ise, İstanbul’a gidebilir ve orada yaşamaya karar verebilir.  

Rüyada Umreye Yolculuk Yapmak

 • Rüyasında umreye yolculuk yaptığını gören kişi için bu rüya, gerçek hayatında da umreye gideceğinin habercisidir. Kişi uzun zamandır bu hayali kuruyor olabilir. Rüya sahibi bu kutsal hedefine ulaşacak ve umreye gidecektir. Bunun sonucunda ise çok büyük bir mutluluğa erişecektir. 
 • Bazı rüya alimlerine göre bu rüya, kişinin temiz, namuslu, iyi ahlaklı ve dürüst olduğunu gösterir. Kişi gerçek hayatında kul hakkı yemeyen, kimseye eziyet etmeyen birisi olarak hayatını sürdürmektedir. 

Rüyada Yolculuğa Çıkmak

 • Rüyasında yolculuğa çıktığını gören kimse, başladığı fakat tamamlayamadığı bir işi tamamlayacaktır. Bu bir proje ya da rüya sahibinin devam etmek istediği bir hobi olabileceği gibi, iş hayatı ile alakalı konular da olabilir. Rüya sahibi birtakım nedenlerden dolayı tamamlayamadığı işleri kısa zaman içerisinde tamamlayıp bitirecek ve rahata erecektir. 
 • Bazı rüya yorumcularına göre kişi, beklediği mirastan istediği parayı alamayacak ve bunun sonucunda aile bireylerinden birisiyle tartışmaya girecektir. Bu gibi durumlarda kişinin sakin kalarak sorunu çözmeye çalışması gerekir. 

Rüyada Yolculuk İçin Valiz Hazırlamak

 • Rüyasında yapacağı yolculuk için valiz hazırladığını gören kişi hayırlı bir işe başlayacaktır. Kişiye bu işe başlayabilmesi için çok yakından tanıdığı bir kimse yardımcı olacaktır. Rüya sahibi yeni gireceği iş yerinde kendi bilgi ve yeteneklerini gösterirse, kısa zaman içinde yükselecek ve maaşında artışlar olacaktır. 

Rüyada Yolculuk İçin Vedalaşmak

 • Rüyasında vedalaştığını gören kişi iş hayatında büyük başarılara imza atacaktır. Başarılı ilerleyen çalışmalarıyla terfiler alacak ve yüksek mertebelere erişecektir.
 • Bazı yorumculara göre bu rüya, kişinin sevdiği insanlardan ayrılmak zorunda kalacağının göstergesidir. Kişi bu ayrılıklar sonucunda gözyaşı dökecek ve çok üzülecektir. Bu gibi durumlarda rüya sahibi soğukkanlılığını korumalı, kendisini çok fazla yıpratmadan hayatına devam etmelidir. 

Rüyada Yolculukta Mola Vermek

 • Rüyasında yolculuk esnasında mola verdiğini gören kişi için bu rüya, tüm sıkıntılarının sona ereceğinin habercisidir. Kişi, hayatındaki o çok bunaltan sorunlarının üstesinden gelecek ve artık daha mutlu bir hayat yaşayacaktır.  

Rüyada Yolculuk Yaparken Uyumak

 • Rüyasında yolculuk yaparken uyuduğunu gören kimsenin yaptığı yatırımlar büyük karlar getirecektir. Kişi iş hayatındaki mantıklı ve tutarlı davranışları ile yüksek pozisyonlara gelecek ve bunların sayesinde birikimler yapacaktır. 
 • Bazı rüya alimlerine göre bu rüya kişinin aile hayatındaki sorunlarının sona ereceğine de işaret eder. Kişi aile bireyleri ile geçmişte yaşadığı sorunları ortadan kaldıracak ve huzurlu günler geri gelecektir. 

Rüyada Otobüse Binmek

 • Rüyasında otobüse binen kişinin zaman alacak bir işe girişeceğine işaret eder. Rüya sahibi uzun süredir bu işe girmeyi düşünüyor fakat zamansızlıktan girmiyor olabilir. Rüya sahibi bu iş için vakit yaratacak ve sonucunda da çok kazançlı olacaktır. 
 • Bazı rüya alimlerine göre kişi hayırlı bir kısmetle evlenecek ve mutlu bir yuva kuracaktır.  

Rüyada Bilet Almak

 • Rüyasında bilet aldığını gören kişi, çok büyük bir mutluluğa erişecektir. Kişi özel sektörde çalışıyorsa, bu işinden ayrılarak kendisine bir iş yeri açacak ve yüksek kazançlar elde edecektir. Bunun sonucunda uzun zamandır çektiği maddi sıkıntılar son bulacak ve hayalini kurduğu mülke sahip olacaktır. 
 • Bazı rüya yorumcularına göre rüya sahibi bekar bir kadın ise, kendisinin bile beklemediği kadar kısa bir zaman içinde hayırlı bir evlilik yapacaktır. 
Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın