Rüyada Zeytin Görmek

Rüyada zeytin görmek, genel olarak hayırlı bir şekilde yorumlanır. Çoğu alim tarafından rüya sahibinin uzun zamandır emek verdiği bir konu ile ilgili büyük başarı elde edeceğinin müjdesi olarak kabul edilir. Rüya sahibi çalışkan bir öğrenci ise; ilim irfan sahibi olacak, eğitim hayatı boyunca hiçbir zorluk çekmeyecektir. Rüyayı gören kişi çalışmaktan asla vazgeçmeyen fakir biri ise, arzu ettiği bolluğa ve mutluluğa erişecektir. Ticaret ile uğraşıyorsa, çok para kazanacak, refah ve bolluk sahibi olacaktır. Alın teri ile kazandığı paranın bereketi hiç bitmeyecektir. Maaşlı çalışan bir kişi ise; işinde yükselecek ve geliri artacaktır. Rüya sahibi ailesinin mutluluğu için çalışan bir kadın ise; evinde hayal ettiği bereketi ve mutluluğu yakalayacaktır. Bu rüya neticesinde rüyayı gören kişiye sahip oldukları için her zaman şükretmesi ve çok çalışmaktan asla vazgeçmemesi önerilir. 

Rüyada Zeytin Vermek

 • Bu rüya iki şekilde yorumlanır. Eğer rüya sahibi birine zeytin veriyorsa, çok çalışarak elde ettiği kısmeti, çevresindeki insanlarla paylaşacağı anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişiler; yardımlaşmanın kıymetini bilen, yüce gönüllü, hayırsever insanlardır.
 • Eğer rüya sahibine zeytin veriliyorsa bu rüyanın anlamı, zeytini veren kişinin, alın teri ile kazandığı kısmeti rüya sahibiyle paylaşacağını gösterir. Yani zeytini veren kişi üzerinden menfaat sağlamaya ve rahata ermeye işarettir. Rüyayı gören kişiye, ihtiyaç sahibi insanlara yardım konusunda kayıtsız kalmaması ve elinden gelen her türlü yardımı yapması önerilir.

Rüyada Zeytin Yığını Görmek

 • Rüyada zeytin yığını görmek, kişinin aşk ve iş hayatında emeklerinin karşılığını alacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi aşk hayatı ile ilgili sorunları çözecek ve kalıcı mutluluğu yakalayacaktır. İş hayatı için de aynı şeyler geçerlidir. Rüya sahibi her anlamda zenginleşecek, üzerindeki yük hafifleyecektir. Kazancı tahmin ettiğinden büyük olacaktır. Emek verdiği alan her ne ise, attığı doğru adımlar sayesinde bereketi ve mutluluğu yakalayacaktır. Rüya sahibine, sahip olduğu güzellikleri koruması ve çok çalışmaktan vazgeçmemesi önerilir. 

Rüyada Zeytin Satmak

 • Bu rüya, rüya sahibinin çok çalışarak iş hayatında sıkıntılı günleri aşacağını ve rahata ereceğini müjdeler. Rüya sahibi işlerini düzene koyacak, kazancı günden güne artacak ve artık para kazanma konusunda sıkıntı yaşamayacaktır. Daha iyisini yapma konusunda tek engeli kendisi olacaktır. Bu rüyayı gören kişiye, iş hayatında sabit fikirli olmaması ve her zaman yeniliklere açık olması önerilir.

Rüyada Zeytin Ağacı Görmek

 • Rüyada zeytin ağacı görmek, büyük kısmet anlamına gelir. Rüya sahibi, hayatının her alanında zenginliği ve mutluluğu yakalayacaktır. bir işe başvurduysa; o işe kabul edilecek ve çok yüksek mevkilere gelecektir. Kendi işinde dara düştüyse, sürpriz bir yardım sayesinde işlerini toparlayacak ve tekrar güç kazanacaktır. Ya da hayat arkadaşını bulacak ve onunla evlenecektir. Rüya sahibine, fırsatları iyi değerlendirmesi ve doğruluktan şaşmaması önerilir.

Rüyada Zeytin Çekirdeği Görmek

 • Bu rüya, küçük bir fırsatın rüya sahibinin hayatını tümüyle değiştireceğini müjdeler. Rüya sahibi bu fırsat sayesinde gelirini önemli bir ölçüde artıracak, çok para kazanacak ve tüm istediklerine sahip olacaktır. Maddi olarak yaşanan zorluklar, üzüntü ve sıkıntılar geride kalacak, gelecek kaygısı son bulacak, kişinin hayatı mutlulukla dolacaktır. Rüya sahibine büyük düşünmesi ve değişimden korkmaması önerilir. 

Rüyada Zeytin Fidanı Dikmek

 • İş hayatında sağlam bir ortaklığın temelinin atılacağını ifade eder. Güzel günlerin habercisidir. Bu ortaklık, kişiyi her geçen gün daha iyi bir noktaya taşıyacak, çok para kazandıracak, bolluk ve bereket içinde yaşamasını sağlayacaktır. Eğer rüya sahibi bu ortaklığı sevdiği bir dostuyla kuracak ise dikkat etmesi gereken tek şey; yaşanacak stres ve sıkıntının dostluğunu zedelemesine fırsat vermemektir. Eğer yabancı bir ortağı olacaksa, iyice araştırıp öyle karar vermesi önerilir. 

Rüyada Zeytin Yaprağı Görmek

 • Zor durumda olan bir kişiye yapılacak büyük bir yardımı simgeler. Yaptığı bu yardım sayesinde rüya sahibinin saygınlığı artacak, gerçek dostluklar kuracak ve hiçbir zaman sıkıntıya düşmeyecektir. Çünkü geleceği için güzel bir yatırım yapmıştır. Rüya sahibine yardım konusunda insan ayrımı yapmaması önerilir. 

Rüyada Zeytin Toplamak

 • En güzel rüyalardan biridir. Kişi her ne için emek verdiyse, karşılığını alacağını gösterir. Rüya sahibi ticaretle uğraşan biri ise işlerini büyütecek, çok para kazanacak ve zengin olacaktır. Öğrenci ise, adından başarı ile söz ettirecek, örnek gösterilen biri olacaktır. Mutluluğu için çabalayan biri ise korkularına veda edecek, aşkı yakalayacak, saadeti artacak ve mutlu bir insan haline gelecektir. Rüya sahibine mutluluğu için çalışmaktan asla vazgeçmemesi, çevresindeki insanlara rehberlik etmesi önerilir.

Rüyada Zeytin Dalı Görmek

 • Rüyada zeytin dalı görmek, barışmak anlamına gelir. Yaşanan küslüklerin son bulacağını, huzursuzlukların biteceğini ve ilişkilerin tekrar düzeleceğini sembolize eder. Rüya sahibine inatçılıktan vazgeçmesi ve kendini korkusuzca eleştirmesi tavsiye edilir.

Rüyada Zeytin Bahçesi Görmek

 • Rüyada zeytin bahçesi gören kişi sıkıntılarından kurtulacaktır. Kısmeti açılacak, iş ve özel hayatı ile ilgili mutluluk duyacağı olaylar yaşayacaktır. Çevresinde bolluk ve bereket artacak, daha önce üzüntü duyduğu şeyler hayatından kalıcı olarak yok olacaktır.
 • Zeytinle ilgili diğer rüyaların aksine bu rüyada emek vermek veya çok çalışmak söz konusu değildir. Kişinin şansının döndüğüne işarettir. Her şey kolaylıkla ve kendiliğinden olacaktır. Aslında kişi yaptığı iyiliklerin karşılığını alıyordur. 

Rüyada Siyah Zeytin Görmek

 • Rüya sahibinin rahat bir hayat sürmesine yetecek kadar para kazanması anlamına gelir. Burada bahsedilen çok büyük bir para değildir. Kişinin temel ihtiyaçlarını her zaman kolaylıkla karşılayacağını ifade eder. Rüya sahibi, asla başkasının yardımına muhtaç olmayacak ve para bakımından sıkıntıya düşmeyecektir. Ama kontrolsüz bir şekilde lüks harcamalar da yapamayacaktır. Kişinin rehavete kapılmadan, her zaman çok çalışması, çevresindeki insanların yardımına koşması ve gelirini artırmak için kendine bir alan yaratması önerilir. 

Rüyada Yeşil Zeytin Görmek

 • Rüyada yeşil zeytin görmek, çok büyük paraya, mala, mülke işarettir. Ama bu para, havadan gelen bir para değildir. Çekilen zorlukların, riskli yatırımların ve büyük emeklerin meyvesidir. Rüyayı gören kişinin bundan sonra maddi kaygısı olmayacaktır. Kişiye mal varlığını koruması, gençlere yol göstermesi ve ihtiyacı olanlara yardım etmesi önerilir.

Rüyada Olmamış Zeytin Görmek

 • Rüyada olmamış zeytin görmek, rüya sahibinin bir konuda zamanından önce harekete geçeceği ve hata yapacağı anlamına gelir. Kişi acele ettiği için maddi olarak büyük kayıp yaşayacak ve itibar kaybedecektir. Rüya sahibine, çevresindeki insanlar hakkında peşin hükümlü olmaması, ani kararlardan uzak durması ve sabırlı olması önerilir.

Rüyada Zeytin Kırdığını Görmek

 • Bu rüya, iş hayatı ile ilgili umutların yitirildiği anda kazanılacak zafere işaret eder. Kişi, çaresiz zamanlarda zorlukları aşmak için çok çalışacak, işinde uzmanlaşacak ve bu sayede çok para kazanıp, haklı bir üne kavuşacaktır. Rüya sahibine yeniliklere açık olması ve umudunu hiçbir zaman kaybetmemesi önerilir.

Rüyada Acı Zeytin Yemek

 • En basit şekliyle kişinin ağzının tadının bozulacağı şeklinde yorumlanır. Kişinin yapacağı bir hata neticesinde iş ilişkileri bozulacak, hayatında huzursuzluk artacak ve kazancı günden güne düşecektir. Rüya sahibine kendini korkmadan eleştirmesi ve hataları ile yüzleşerek bu durumdan en az kayıpla kurtulması önerilir.

Rüyada Bozuk Zeytin Görmek

 • Rüya sahibinin çevresinde bulunan ve ona kötülük etmek isteyen bir kişinin varlığı anlamına gelir. Bu kişi dedikoduyu seven fesat bir kadın olabileceği gibi, haram para yiyen ve gerçek yüzünü gizleyen bir erkek de olabilir. Rüya sahibinin kişilere kayıtsız güvenmemesi ve mahremiyetini herkese açmaması önerilir.

Rüyada Zeytin Ağacının Altında Oturmak

 • Zeytin ağacı ile ilgili rüyalar görmek her zaman hayırlıdır. Rüyasında zeytin ağacının altında oturduğunu gören kimse, adeta bir koruma kalkanı altında olacaktır. Hayatı boyunca asla maddi sıkıntı çekmeyecek, zorluk nedir bilmeyecektir. Rüya sahibine, her zaman insanlara yardım etmesi ve kısmetini paylaşması önerilir. Çünkü mutluluk paylaştıkça çoğalır.
Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın