Rüyada Tırmandığını Görmek

Rüyada bir yere tırmanmak veya tırmanmaya çalışmak; kişinin sabrı, azmi ve mücadele ruhuyla ilişkilendirilir. Rüya sahibinin tutum ve davranışları, kararlılığı ve enerjisi; rüyada belirgin olarak görülen diğer simge veya durumlara, kişilere göre değerlendirilir.

Rüyada Yükseğe Tırmanmaya Çalışmak

 • Rüyada yükseğe doğru tırmanmaya çalışmak; rüya sahibi için sıkıntılı ve zor günlerin geçeceğine, kişinin hayatına yeni bir sayfa açmak için çok cazip fırsatlarla karşılaşacağına, ferahlık ve mutluluğa, şans kapılarının açılacağına, duygusal ilişkilerinin hareketleneceğine, iş hayatında güçlü bir konuma geleceğine işaret eder.
 • Rüyada yükseğe tırmanmaktan vazgeçmek ise kişinin karşısına bazı güç durumlar çıkacağına, bu durumlar karşısında kolaylıkla pes edeceğine, mücadele ruhunu kaybedeceğine, iş hayatında bir sorun yaşarsa teslimiyetçi davranacağına delalet eder.

Rüyada Tırmanmak ve İnmek

 • Rüyada yükseğe tırmanmak ve daha sonra inmek, rüya sahibinin yanlış bir karar alacağı ve bu karardan dolayı çok pişman olacağı anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişi, hayattaki önceliklerini titizlikle gözden geçirmeli, hedeflerini ve bu hedeflere ulaşma olasılığını analiz etmeli, gerçekçi olmayan hayallere kapılmaktan geri durmalı ve kendi değer yargılarına uymayan davranışlardan sakınmalıdır. 
 • Ayrıca bu rüya kişinin, emek vermiş olduğu bir iş veya bir ilişkiye artık kıymet vermediği ve bu işi veya ilişkiyi gözden çıkarmış olduğuna da işaret eder.

Rüyada Duvara Tırmanmak

 • Rüyada duvara tırmandığını görmek, rüya sahibinin zor ve çetin hayat şartlarıyla karşılaşacağına fakat iradesinin ve duruşunun çelik gibi sağlam olduğunun işaretidir. Rüya sahibinin etrafında; her fırsatta yoluna çıkan, işlerini zorlaştıran insanların olması muhtemeldir. Bu insanlar, rüya sahibinin yolunu kapamak ve onu zor duruma düşürmek için çabalayan kötü niyetli şahıslardır. Ancak kişinin tüm engellere gözünü ve kulağını kapayarak, olanca hırsı ile amacına ulaşmaya çalışacağı rivayet edilir.
 • Bu rüyayı gören kişi imkansız görünen bir işin veya amacın peşindeyse kesinlikle çok kararlı adımlar atmalı, ilerlerken hiçbir zaman dönüp arkasına bakmamalıdır. Ancak bu şekilde başarının kapılarını açabilecektir.

Rüyada İpe Tırmanmak

 • Rüyada ipe tırmandığını görmek, imkansız görünen başarılara imza atmaya ve bu başarılarla adını duyurmaya işaret eder. Rüya sahibi kişinin, mümkün görünmeyen bir hayalin peşinden koşacağı ve en önemlisi etrafındaki hiç kimseden, en yakınlarından bile manevi destek görmeyeceğine yorumlanır. Bu rüyayı gören kişi yeni bir iş fikri veya proje peşinde olabilir.

Rüyada Yokuş Tırmanmak

 • Rüyada yokuş tırmandığını görmek, rüya sahibinin yeterince sabırlı ve kararlı olduğu takdirde gayelerine bir bir ulaşacağına işarettir. 
 • Rüyada tırmanılamayan bir yokuş görmek ise başarısızlık ve hezimet ile ilişkilendirilir.
 • Yokuş tırmanmaya çalışırken yorulduğunu veya susadığını gören rüya sahibi; iş veya okul hayatında büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilir, güvendiği insanlar tarafından yarı yolda bırakılabilir veya güvenilmeyecek birisine güvenmiş olabilir. Bu rüyayı gören kişi; etrafına daha dikkatli bakmalı, insanları daha iyi analiz etmeli, duygusal değil mantıklı yaklaşımlar sergilemeye özen göstermelidir.

Rüyada Çok Uzun Bir Tırmanış Görmek

 • Rüyada çok uzun bir tırmanış görmek, rüya sahibinin iş veya okul hayatında yükselmek, kademe atlamak isteyeceğine ve amirleri tarafından takdir edilme arzusu duyacağına işarettir. Bu kişi verdiği emeklerden ötürü teşekkür ve takdir cümleleri duymak isteyebilir ve hatta yaptığı bir çalışma dolayısıyla ödül veya terfi alma gayretinde olabilir. Fakat rüya sahibi, bu takdir görme arzusuyla yanılıp kibre düşmemeli ve tevazuyu elden bırakmamalıdır.

Rüyada Cennete Giden Merdiveni Tırmanmak

 • Rüyada cennete giden merdiveni tırmandığını gören kişinin, hayırlı bir sonuç uğruna zorlu bir mücadele vereceği rivayet edilir. Bu kişi sabır ve sakinliğini asla elden bırakmamalıdır. Bu rüyada; merdivenler gösterilecek çabayı, cennet ise sabrı ve hayırlı işleri temsil eder. 

Rüyada Düz Yere Tırmanmak

 • Rüyada düz bir yere tırmandığını görmek; rüya sahibinin büyük maddi yatırımlar yapacağına, eğer iş kurma arefesinde ise çok başarılı olacağına, kazancının bol olacağına, emeklerinin karşılığını nihayetinde alacağına, aşk hayatında büyük bir sürpriz ve mutluluk yaşayacağına, makam ve mevki sahibi olacağına, bolluk ve bereket göreceğine işaret eder.

Rüyada Dağ Görmek

 • Rüyada bir dağ görmek, rüya sahibinin makam ve mevki sahibi olacağına, saygı duyulan ve imrenilen bir konuma geleceğine, çok başarılı bir girişimde bulunacağına yorulur. Rüyada görülen dağ güç ve hakimiyeti simgeler, her durumda hayırlı bir rüyadır.
 • Rüyada yemyeşil bir dağ görmek; rüya sahibinin itibar kazanacağına, insanların gönlüne girerek saygı göreceğine, hayırlı işlere girişeceğine ve güzel insanlarla tanışacağına işaret eder. 
 • Rüyada bitki örtüsü olmayan bir dağ görmek; kişinin kötü niyetli insanlarla karşılaşılacağına, gönülsüzce yapacağı işlere gireceğine delalet eder. Böyle bir rüya gören kişi; yeni bir işe kalkışmadan veya yeni bir adım atmadan evvel, kendi hedeflerini enine boyuna düşünmeli ve bu işin ona kısa ve uzun vadede faydası olup olmayacağını iyice tartmalıdır.

Rüyada Dağa Tırmanmak

 • Rüyada dağa tırmandığını gören kişinin en büyük hayallerine kavuşacağı, çok çabalayıp bu çabalarının karşılığını bulacağı, huzurlu bir aile kuracağı, saygı ve takdir göreceği işler yapacağı rivayet edilir.
 • Eğer rüya sahibi dağa tek başına tırmandığını görürse bu, başaracağı işlerde kimsenin yardımını almayacağına işaret eder. Fakat buradaki yalnızlık sosyal anlamda yalnız kalmayı değil, bir işi başarırken tek başına olmayı, yani kişisel gücü temsil etmektedir.

Rüyada Dağın Üzerinde Bulunmak

 • Rüyada kendini dağın üzerinde gören kişinin; bütün isteklerine ve emellerine kavuşacağı, bolluk ve bereket içinde bir yaşam süreceği, sevdiği kişilerden sevgisine karşılık bulacağı, temiz kalpli insanlarla karşılaşacağı ve bu kişilerle sağlam ilişkiler kuracağı rivayet edilir.

Rüyada Dağdan Düşmek

 • Rüyada dağdan düştüğünü gören kişinin; büyük bir hataya ve yanlışa düşeceği, bu düştüğü yanlışı uzun bir süre fark edemeyeceği, bu yüzden de değer verdiği şeyleri kaybedebileceği rivayet edilir. Bu rüyayı gören kişi; yeni adımlar atarken daha temkinli olmalı, yeni tanıştığı veya birlikte yeni bir işe kalkıştığı insanlara güvenmekte aceleci davranmamalı, kimseye kefil olmamaya ve borç vermemeye çalışmalı, işlerini ve parasını kimseye emanet etmemelidir.

Rüyada Dağın Yerinden Kopması

 • Rüyada dağın yerinden koptuğunu görmek, rüya sahibinin güvendiği ve sırtını yasladığı birinin ölümünü göreceğine yorulur. Bu kişi yaşça büyük bir aile bireyi olabileceği gibi güven duyulan bir dost, bir akıl hocası, bir öğretmen de olabilir.

Rüyada Dağın Yandığını Görmek

 • Rüyasında dağın yandığını gören kişinin, yüksek mevki sahibi birinden büyük destek göreceği ve bu sayede büyük bir iş başaracağı rivayet olunur. 

Rüyada Dağda Vahşi Hayvanları Görmek

 • Rüyada dağda vahşi hayvanlarla karşılaştığını görmek, rüya sahibinin güvenilmez insanlara itimat edip yanılacağına, birisi tarafından kandırılacağına veya aldatılacağına yorulur.
 • Rüyada dağda gördüğü vahşi bir hayvanı öldürdüğünü gören kişinin; eline önemli bir fırsat geçeceğine ve bu fırsatı iyi değerlendirmesi, akıllıca kullanması gerektiğine işaret edilir. 

Rüyada Dağda Gezinmek

 • Rüyada dağda gezindiğini gören kişinin; yalnızlık çektiği ve yakınlarının desteğine ihtiyaç duyacağı, duygusal yakınlık kurmaya açık olduğu ve aşk hayatında gelişmeler yaşayabileceği düşünülür.

Rüyada Dağları Seyretmek

 • Rüyada dağları seyrettiğini görmek, rüya sahibinin bir başarısı sebebiyle mükafatlandırılacağına işaret eder. Kişinin, verdiği emekler sonucu er ya da geç hayaline kavuşacağına, mücadelesinin meyvelerini toplayacağına yorulur. Bu rüyayı gören kişi, hayatında önemli bir aşamadan geçiyorsa veya büyük bir işin tam ortasında ise hayırla sonuçlanacağını bilmeli ve ne olursa olsun umutsuzluğa kapılmamalıdır.

Rüyada Dağa Tırmanırken Zorluklarla Karşılaşmak

 • Rüyada dağa tırmanırken zorluklarla karşılaşılması, rüya sahibinin iş veya okul yaşamında bir projesini yarım bırakacağına, işleri bitirmeye yönelik güç ve kuvvetinin düşeceğine delalet eder. Rüya sahibi kişi, maddi zorluklar yaşayabilir ve sahip olduğu bir birikim varsa onu kaybedebilir.

 Rüyada Zirveye Ulaştığını Görmek

 • Rüyada zirveye ulaştığını gören kişinin; yüksek mevkiden biri tarafından kollanacağına, işinde yükseleceğine ve saygınlık kazanacağına, amirleri tarafından takdirle karşılanacağına yorulur. 
 • Rüyada zirvede iken aşağı bakmak ise kişinin geçmişteki davranış ve tutumlarından memnun olmadığına, bazı konularda bitmemiş iç hesaplaşmaları olabileceğine, kalbini kırdığı ve gönlünü almadığı birisi olabileceğine işaret eder.

Rüyada Dağın Topraktan İbaret Olduğunu Görmek

 • Rüyada dağın topraktan ibaret olduğunu gören kişinin; hayatındaki insanları, arkadaşlarını ve ailesini yakın zamanda karşısına almak zorunda kalabileceği rivayet olunur. Bu rüya karışıklık ve kargaşa manasına gelir. Rüya sahibi, sevdiklerini karşısına almaktan imtina etmezse, ilerleyen yıllarda pişmanlık ve üzüntü duyabilir. 

Rüyada Dağda Mağaraya Girdiğini Görmek

 • Rüyada dağda mağaraya girdiğini gören kişinin beraber çalıştığı insanlara, yani ortaklarına veya çalışanlarına karşı çok dikkatli olması gerekir. Bu rüya, çalışma arkadaşları ve güvenilen kişilerden gelecek hile ve zarara işaret eder. Rüya sahibi bu zarar sonucu saygınlığını ve itibarını kaybedebilir. 

 Rüyada Dağa Çıkmak İstediğini Görmek

 • Rüyada dağa çıkmak istediğini gören kişinin karşısına, vermesi gereken büyük bir karar çıkacağı rivayet edilir. Rüya sahibi, bu önemli kararı verirken zorlanabilir ve özelikle iki seçenek arasında kalabilir. Bu karar iş veya eğitim hayatıyla ilgili olabilir. Bu rüyayı gören kişinin yakın bir zamanda başka bir şehre veya ülkeye taşınma durumu olabilir. Rüya sahibi, kafasını karıştıran her türlü düşünceyi dışlamalı, katı bir mantıkla karar vermek yerine duyguları ve mantığını bir arada kullanarak düşünmelidir. Böylece en hayırlı sonuca ulaşacaktır.

Rüyada Dağda İbadet Ettiğini Görmek

 • Rüyada dağda ibadet ettiğini gören kişinin; hayırlı bir haber alacağı, bir zorlukla mücadele ediyor ise bu zorluğun hakkından geleceği, hiç beklemediği birisinden kendisine miras kalacağı delalet olunur. 

Rüyada Dağın Yok Olduğunu Görmek

 • Rüyada dağın yol olması, rüya sahibinin kaybettiği şeyleri geri kazanacağı anlamına gelir. Kişi eğer iş hayatında bir zarara uğramış ise bunu telafi edeceğine, bir malını kaybetmiş ise geri kazanacağına, evini veya arabasını mecburiyetten satmış ise geri alacağına delalettir. 

Rüyada Dağdan Su İçtiğini Görmek

 • Rüyada su kaynağı görmek hayırlara işaret eder. Dağda su kaynağı görmek ve bu kaynaktan su içmek kişinin büyük adımlar atacağına, kendine duyduğu güvenin hiç olmadığı kadar artacağına işaret eder.
Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın