Rüyada Yükseklik Korkusu Görmek

Rüyada yükseklik korkusu görmek; kişinin karakterindeki duygu durum boşlukları ile açıklanır. Yüksekten korkmak gerçek hayatta da kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilen bir histir. Yüksekten korkan kişilerin rüyalarında yüksekten düşme tehlikesi içeren rüyalar görmeleri sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Olağan bir durum olağan yükseklik korkusu bazen diğer insan grubunun da rüyalarına aksedebilir.

Rüyada yükseklik korkusu görmek; kişinin bulunduğu şartları kaybetme korkusu temel olmak üzere bazı endişeleri sembolize eder. Bu endişeler arasında işini kaybetmek, ailesini, çocuklarını görememek, onlardan ayrılmak zorunda kalmak, projelerini hayata geçirememek, planlarının bozulması, rakip birinden çekince gibi düşünsel veya yaşamsal problemlerin etkisi ile rüyadaki yükseklik korkusu izdüşümü olarak görülür.

Rüyada Yükseklik Korkusu ile Bayılmak

Kişinin sorunlarının karşısında yapabileceklerinin sınırlı olup çaresiz kaldığına, sorumlulukları altında ezildiğine ve artık tahammül sınırının kalmadığına yorumlanan rüyadır. Yükseklik korkusu geçirip bayılan kişi geçici bir travma ya da ruhsal sıkıntı sonrası her şeyin çok daha kolay halledilebileceğini görecektir.

Rüyada Yükseklik Korkusunu Yenmek

Rüyada yükseklik korkusunu yenmek; gerçekte böyle bir korkusu olmasa bile kişinin gerçek hayatında bir türlü üstesinden gelemediği problemlerini hallederek güçlenmesi anlamını taşır. Bazı İslami rüya tabirlerinde rüyada yükseklik korkusu, bir yerden düşmekten, ölümden korkmak gibi; dünyevi anlamda kendinden emin olmaya da işaret eder. Rüyada yüksekten düşmek; ani mağlubiyet, sorun ise de yükseklik korkusunu yenmek de cesaretini toplayıp kuvvetlenmeye delalet eder.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın