Rüyada Yol Göstermek

Rüyada yol göstermek; fazilet sahibi kişinin doğruluğu, dürüstlüğü ve güvenilirliliği ile örnek alınan, yolu takip edilen ve bilgisine, görgüsüne itimat edip akıl danışılan kimse olduğuna işaret eder. Rüyada birine yol göstermek, bir yolu tarif etmek de hayır işlemeye, çevresine faydalı biri olarak sevilip sayılmaya yorumlanır.
Rüyada yol göstermek; yol soran kişinin yüzü görünmüyor veya hiç tanınmıyor ise kişinin kendisine tabir edilir; kendi yolunu bulmakta zorlanan, çaresizlikleri olan kişi kendi iç hesaplaşması ile hayattaki durumunu, yaşantısındaki geleceği irdeler. Rüyada yüzü belirgin olan ve yol soran kişi gerçekte de kişinin çevresinde yardıma ihtiyacı olan birilerinin varlığına ve o kişiye yol göstererek, akıl vererek hayatının kolaylaştırılacağına yorumlanır rüyadır.

Rüyada Doğru Yol Göstermek

Her zaman hakikatli olan inanç sahibi kimseye işaret eden rüyada doğru yol göstermek; inanç yolu göstermeye tabir edilir. Rüyada doğru yol; dine, dinin kurallarına, peygamberlerin örnek davranışlarına ve Allah’ın buyruklarına uymaktır ki rüya gören kişi de rüyada bu amaca hizmet ederek yüce bir görevi yerine getirir.

Rüyada Yanlış Yol Göstermek

Rüya gören kişinin kendinden emin olmadığına, hatalı tavır ve hareketleri ile de insanlara kötü örnek olduğuna işaret sayılan rüyadır. Rüyada yanlış yol göstermek; kendisine inanan güvenen insanların itimadını sarsmak, itibarını yitirerek gözden düşmek meali ile nitelendirilir. Rüyada gizli bir yol göstermek ise kibir, böbürlenme ve gurura işaret eder.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın