Rüyada Yokuş Çıkmak

Rüyada yokuş çıkmak; kişinin yetenekleri, gayeleri, hayattan beklentilerine göre değerlendirilir. Rüyada yokuş genel anlamda kişinin hayat yoludur, yokuşun çok yüksek, sarp ve engebeler ile dolu olması bu yoldan çıkarken zorlanılması veya hızlı çıkılması gibi detaylar kişinin yaşantısındaki gidişatına ışık tutan işaretlerdir.
Rüyada yokuş çıkmak; gayret, güç, kudret, savaş, hedef, mükâfat terimleri ile açıklanır. Rüya gören için; hedeflenen yolda ilerlemeye, istediklerini elde etmek için verilen emeğe, çalışma hayatındaki zorluklara, kısmetini bulmak için mücadele etmeye, ekmeğini kazanmaya ve genel anlamda hayatını düzene sokmaya işaret eder.

Rüyada Sarp Yokuş Çıkmak

Kişi hayatının zorlu bir mücadele olduğunu resmeden rüya riskli, tehlikeli, zorlu bir sürece yorumlanır. Rüyada kat edilen sarp yokuş kişinin azmine bağlı olarak dünya geçimini sağlama ve ahret için hazırlık yapmaya tekabül eder. Bazı İslami rüya tabircileri sarp yokuş için ‘kalın kafalı bir kadın’ veya ‘sert, zalim, zorba adam’ şeklinde karakterize edilir, bazı tabircilere göre de sarp yokuş ‘güvenilmez, tekin olmayan arkadaş’ sıfatına nail olur.

Rüyada Yokuş Yukarı Çıkmak

Rüya sahibinin hayat düzenini kurmak ve hayatını idame ettirebilmek için ilerlemesine işaret eden rüya ticaret hayatında kazanç, sosyal statüde itibar, çalışma yaşamında aşama, öğrenim hayatında sabır, inanç dünyasında olgunluk anlamlarına gelir. Rüyada yokuş yukarı yürürken zeminin düz toprak, taş olması sağlam adımlar atmaya, çimenler ile kaplı olması bahtın açıklığına, meyve ağaçlarının olması çok büyük kısmetlere yorulur.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (5)

Nagihan Ütücü

Rüyamda arabayla çok dik bir yokuşun yarısına kadar çıktıktan sonra daha da dik kısmına gelince araba çıkamadı ve geri geri gitmeye başladı. Öylece uyandım. Arabayı ben kullanıyordum

Özge

Rüyamda daha öncede gerçek hayatta çıktığım bir yokuşu daha dik bir şekilde gördüm. Hava karanlıktı. Elimde el feneriyle tırmandım. Zirveye ulaşınca ne kadar çabuk çıktım dedim. Hava aydınlanmıştı. Elimdeki telefonu yokuştan aşağıya düşürdüm. Bir derenin akan suyuyla telefonum gitti. Suyu takip ettim. Yolda 2 telefon daha buldum. Kendi telefonumu da buldum. Yorumlar mısınız?

Kübra

Kendimi bir köyde buldum ve sonra köyün en yukarısında olan bir elektrik fabrikasına gitmeye karar verdim. Çünkü orada gizemli olaylar olduğunu söylediler. Sonra biraz yürüdüm ve fabrikaya ulaşmam için çok yüksek bir yokuşu çıkmam lazımdı. İlk başta çok dik göründü ama sonra bir anda hemen çıktım. Elektrik fabrikasında vardığımda iki farklı telin üstünde iki farklı ölü hamam böceği gördüm. Sonra korktum ve hızlıca aşağı indim. Bu rüyamı yorumlar mısınız?

Hakan

Şu an konuşmadığım arkadaşım ve ölmüş olan annesi ile rüyamda araba içindeyiz. Yol toprak ve arabayı ben kullanıyorum. Rampa var. Çıkmaya çalışıyoruz. Arkadaşımın annesinden bir şey saklıyoruz gibi geliyor. Bunu yorumlar mısınız? Teşekkür ederim.

Fatma Sarıtürk

Eski mahallede konakta oturuyormuşum. Dışarı çıkmam gerekiyor. Tam dışarı çıkarken bir baktım ki başörtü yok. Telaşla eşarbını getirin şimdi beni böyle görecekler diyorum. Çünkü bahçede insanlar var. Örtümü bağlıyorum ve sokağa çıkıp karşıya baktığımda orada çok güzel ve kocaman bir şelale görüyorum. Çok şaşırıyorum. Şelalenin olduğu yerin bir kısmı cadde bir kısmı yerleşim yeriydi. Ben birden yokuş aşağı inip suya dokunuyorum. Tekrar kafamı kaldırdığımda öyle bir yokuş ki nasıl çıkarım diye düşünüyorum. Üstümde tayyör, ayağımda topuklu ayakkabı var ve yokuş çamurluydu. Ben tırmanıp çıkıyorum ve birde bakıyorum ki üstüme az bir toz bulaşmış. Elime silkip başımı kaldırıyorum. Hangi yöne gitmem gerektiğini düşünüyorum. Yönümü bulup eve gidiyorum. Yorumlar mısınız?