Rüyada Yay Görmek

Rüyada yay görmek, bir yolculuğa çıkılacağına, bazen de, zevceye (hanıma) ve çocuğu olacağına veya erkek kardeşin varlığına işarettir. Bazı yoruma göre de, Necm suresinin 9. ayetinin işaretince Allahü Teala’ya yakın olmaya (rızasına ermeye) işarettir. Bazı kere de, rüyada yay görmek, doğru ve sevindirici bir haber alacağına işarettir. Rüyanızda her hangi bir yay görmek, bu günlerde sağlığınızın düzgün gideceğine işaret eder.

Bir kimse rüyasında hamile bulunan hanımı tara­fından kendisine (rüyayı gören kocaya) bir yay verdiğini görse, bu rüyası, onun doğacak olan çocuğunun erkek ola­cağına işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyasında hanımı hamile olan bir adam, kendi hanımına bir yay verdiğini görse, bu rüyası onun bir kız çocuğu olacağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada bir yayı kurduğunu ve kendisinin de onunla beraber büküldüğünü görmek, ömrünün uzun olmasına işârettir.

Rüyada yayının kırıldığını ve kendisi ile beraber silahı olmadığını görmek, rüya sahibi için iyiye yorumlanmaz. Yine rüyada yayın elinde kırıldığını görmek, rüya sahibinin vazifesinden alınmasına veya ticaretinde zarar edeceğine işârettir.

Rüyada yay ile ok attığında, ok nişana isabet ederse, adaletli ve insaflı olmaya; etmezse zâlim olmaya ve idarecilikte kusur etmeye işâret eder.

Rüyada sapan taşı ile taş attığını görmek, rüya sahibinin bir insan hakkında iftira edeceğine işârettir. Kırda sapan taşı ile taş atmak, ava, helal kazanca yorumlanır. Sapan taşı ile güvercine taş atmak, hanımına iftira etmeye yorulur.

Rüyada yaycıyı görmek, uzun ömre, şiddet, kuvvet ve düşmana galip gelmeye işâret eder.

Bir yayı kurduğunu ve kendisinin de onunla beraber büküldüğünü gören kimsenin, ömrü uzun olur.

Bir kimse bir yayı çektiğini ve yerine gelmediğini görse, o yayın kendisine nisbet edilen kimsenin işi güçleşir ve o kimse mağlup olur.

Bir kimse elinde kirişi geçirilmiş bir yay olduğunu görse, o kimsenin katip ve sefir olacak bir oğlu dünyaya gelir.

Bir kimse kum içinde bir yay görse ve bu yayı eşine sunsa, bir kız çocukları dünyaya gelir. Eğer hanımı kendisine bir yay verirse erkek çocukları olur. Eğer attığı ok nişana isabet etse hükmü doğru, adaletli ve insaflı bir idareci olur ya da dilek ve istekleri yerine gelir.

Bir yanıt yazın