Rüyada Yatak Görmek

Rüyada görülen yatak rahatlığa, istirahat edeceğine işarettir. Rüyasında yatak üzerinde yattığını görmek, zah­metten kurtularak istediği rahatlık ve istirahate kavuşa­cağına işarettir.Rüyada yatak görmek, kadına işârettir. Bir kimsenin rüyada yatağında gördüğü iyilik, kötülük, fazlalık ve noksanlığın tabiri, o kimsenin hanımına aittir.

Rüyasında yatağını sattığını görmek, rüya sahibinin eşinden ayrılmasına işâret eder.

Yatağın yumuşak olması eşinin kocasına itaat etmesine; genişliği kadının ahlâk ve tabiatının güzelliğine; yeniliği de kadının gençliği ve bâkire olmasına işârettir.

Tanımadığı bir yerde tanımadığı bir yatağı görmek, o yatağın, büyüklüğü nispetince rüya sahibine isabet edecek bir arsaya yorumlanır.

Rüyada görülen meşin yatak, bir kadının hizmetçisi, onun sırlarına vakıf olan ve onları insanlardan gizli tutan şerefli bir kimseye delâlet eder.

Rüyada bir yatak üzerinde uyuduğunu görmek, korktuğundan emin olmaya işârettir. Bazen de dininde gaflette bulunmaya işâret eder.

Cabir-i Mağrib’in Yorumuna Göre Rüyada Yatak Görmek

Cabir-i Mağribi’nin yorumu: Bir kimse, rüyasında yatağını evinden dışarıya attığını ve sonra tekrar evinden içeriye almış olduğunu görse, bu rüyası, onun (rüyayı görenin) eşinden ayrılacağına ve sonra tekrar yeniden evleneceği­ne işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyasında birbiri üzerine (yatak üstüne yatak) serdiğini görmek, bu serdiği yatak adedi kadar üzerinden nikah geçeceğine (yani yataklar sayısınca kadınla evleneceğine) işarettir. Rüyada yatak görmek,çeşitli şekillerde yorumlanır. Yatakta hasta veya ölü görmek, devamlı bir üzüntüye, yatağınızı evden dışarı attığınızı ve tekrar içeri aldığınızı görmek, eşinizden boşanıp tekrar onunla evleneceğinize yorumlanır. Yatağınızın fare tarafından yendiğini görmek, eşinizin sizi aldatmaya çalıştığına işarettir. Yatağınızın yüksek bir yerde serili olduğunu görmek, rüt­be, şeref ve itibarınızın artacağına, yatak eski ve kirli ise geçim­sizliğe yatak yeni ise iyi geçinmeye, yatakta yatıp uyumak zahmet ve sıkıntıdan kurtulmaya işarettir. Yatakta yalnız bulunmak bir tehlikeye, yatakta güzel bir adam görmek, emniyete yorumlanır. Yatağın bozulduğunu görmek, sırrınızın açığa çıkacağına, yatağın yandığını görmek, erkek çocuklarınızın hayırlı birer evlat olacak­larına, rüyada güneş doğarken yataktan kalktığınızı görmek, eğer hasta iseniz kısa zamanda iyileşeceğinize işarettir. Yataktan yeni kalkmış bir genç kızın gözlerinden öptüğünüzü görmek, sonsuz bir mutluluğa işaret sayılır.

Bazı yorumculara göre de rüyada görülen yatak, kadını sembolize eder. Yatağın yumuşak olması, iyi huylu ve uysal bir hanım anlamına gelir. Eğer yatak yün, kıl veya pamuktan olursa kadının zengin olmasına, beyaz veya yeşil olursa dindar olmasına işaret eder. Rüyada yatak aldığını gören erkek evlenir. Tanımadığı bir yerde, tanımadığı bir yatak görmek, o yatağın büyüklüğü oranında bir arsa anlamına gelir. Bir kimsenin rüyasında gördüğü iyilik, kötülük, eksiklik ya da fazlalık o kişinin hanımına aittir. 

 

Bir yanıt yazın