Rüyada Yatmak

İslam’da yer alan “istiareye yatmak” olayı ile rüyada yatmak arasında dalalet eden durumlar arasında bağlantı söz konusudur. Rüyasında yattığını gören kişinin gerçek hayattaki beklentilerinin yakın bir gelecekte karşılanacağına inanılır ve bu yönde rüyalar yorumlanır. Özellikle rüyayı gören kimsenin sosyal açıdan da saygı, itibar ve takdir göreceği rivayet edilmektedir. Rüya sahibi evli ise eşinden daha fazla ilgi görecek ve aynı zamanda sıhhati yerinde olacaktır.

Rüyada Birinin Yattığını Görmek

Bu durum özellikle yatan kişinin profiline göre farklı farklı yorumlanır. Eğer rüyada yattığı görülen kişi yaşlıysa bu rüya çoğunlukla aileden birinin bakıma muhtaç olduğunun bir göstergesidir. Eğer genç birinin yatakta yattığı görülüyorsa ve bu kişi tanıdıksa rüya sahibi bu kişi tarafından destek görerek sıkıntılarını hafifletecektir.

Rüyada Uzanmak

Rüyada herhangi bir yerde uzandığını gören kişi sağlığının bozulacağına kanaat getirir. Daha nekahet içeren dönemlerin geri gelmesinin biraz uzun süreceği ancak ruhsal açıdan da yorgunluk hesaba katılırsa rüyada yatmak uzun bir dinlenme sürecinin de gerekli olduğu konusunda bazı alametler içerir.

Rüyada Yatak Görmek

Rüyada yatak gören kişinin bereketinin artacağına inanılır. Rüya sahibi işlerinde başarılı olacak ve kazancı şaşırtıcı bir biçimde artacaktır. Bunun sonucu olarak da evli kimselerin ailelerindeki refahın akrabalara da yansıyacağı ve bunun sonucunda rüyayı gören kişinin hayatı boyunca zorluk yaşamadan işlerini hayırla göreceği düşünülür.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın