Skip to Content

Rüyada Yaşlı Adam Görmek

Rüyasında kendisinden yaşça büyük ya da herkesçe yaşlı olarak kabul edilen birini gören kişiler için yapılan rüya tabiri ömrün uzun olacağı ile ilgilidir. Elbette uzun ömrün nasıl geçirileceği ile ilgili bu rüyayı görenler tarafından dile getirilen sorulara cevaben yaşlılığın çoğu insanda yarattığı sağlık yönünden zayıflığın, düşkünlüğün ve yardıma muhtaçlığın rüya sahibi tarafından yaşanmayacağı anlamına da gelir.

Rüyada yaşlı adam görmek bu bağlamda manevi yönden güçlülüğün de simgesidir. Sabırlı ve başka insanlara karşı hem hoşgörülü hem de merhametli olmanın karşılığı fani hayatta da, ahir hayatta da fazlasıyla alınacaktır.

Rüyada Yaşlı Birinin Elini Öpmek

Bir önceki yorumda olduğu gibi rüyasında yaşlı birinin elini öptüğünü gören bir kimsenin yaptığı veya yapacağı evlilik sonrası ağız tadının hiç bozulmayacağı ve işlerinin rast gideceği rivayet edilir. Yaşlı birinden hayır duası almanın en büyük mükafatlardan sayıldığı da düşünüldüğünde herkese göre sevilen bir kimse olmanın mükafatı da huzurlu bir hayatın rüya sahibine bahşedilmesidir.

Rüyada Yaşlılara Yardım Etmek

Gerçek hayatta olduğu gibi bir rüya içerisinde yaşlı kimselere yardım etmek her zaman için hayır teşkil eden bir durumdur. Rüya sahibinin yakın bir gelecekte işlerinin düzelip borçlarının nihayet bulacağına da dalalet eden rüyada yaşlılara yardım edilmesinin görülüşü manevi yönden ağır basan gönül yansımalarının da bir göstergesidir. Böyle kimseler için dara düşmek ve çaresizlik gibi durumlar söz konusu değildir.