Rüyada Uzun Tırnak Görmek

Rüyada uzun tırnak görmek; psikanaliz çözümlemelerinde kavramak ile ilişkilendirilir. İş, aşk, evlilik, para vb dünya işlerine tutunmak, başarılı veya başarısız olmak; rüyada tırnak biçimleri ile sembolize edilir. Rüyada uzun tırnak; yaptıklarınızda ve düşüncelerinizde dikkatli olmanız, yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak fikirler geliştirmeniz, doğru şeyler yapmak için uygun ritmi bulmanız ve zamanı kontrol etmeniz hususunda mesajlar içerir.

Rüyada uzun tırnak görmek; bazı tabirlere göre tembellik ve uyuşukluk olarak yorumlanır iken bazı tabirlerde ize beceriklilik ve sanatkârlıktır. Tırnaklarının hızla uzadığını gören kişi ulaşmak istediği hedeflerine çok çabuk varacaktır. Bir rivayete göre uzun tırnak bazı şekleri örtbas etmek, saklamak ve yeterince dürüst olmamaktır. Estetiği göreceli olmakla birlikte uzun tırnakların rüyada anlamı istikrar ve yaratıcılıktır.

Rüyada Uzun Tırnak Törpülemek

Uzamış tırnaklarınızı törpülediğinizi görmeniz; arkanızda bıraktığınız sorunlarınızı çözmeniz gerektiğine karar vermiş olduğunuza kendinizi hazırladığınıza işaret eder. Bu rüya size sorunları geçici olarak çözmek yerine mevcut sorunları çözmede daha odaklı olmanız gerektiğini gösterir.

Rüyada Uzun Tırnak Kesmek

Rüyada güzel tırnaklar; insanın kendi becerileri ile sahip oldukları ve başarılı işleri, malı, silahı, kudretidir. Rüyada kötü görünen bakımsız uzun tırnaklar ise dert ve hastalıkları temsil eder. Rüyada kötü görünen tırnakların kesilmesi her şerden kurtulmak ve temizlenmektir. Ayrıca bazı tabirlere göre uzun tırnaklarını usulünce kesmek; borcu olan kişinin borçlarını ödemesine, sadaka vermesine, diğerleri içinde amel güzelliğine delalet eder.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın