Skip to Content

Rüyada Türkü Söylemek

Rüyadan bağımsız bir şekilde günlük yaşamda, olağan işler içerisindeyken bir kişinin türkü söylemesi o kişinin hali hakkında olumlu bir hava yaratır. Neşeli veya keyifli olunan zamanlarda insanların şarkı söyleme potansiyelleri nasıl artıyorsa rüyada türkü söylemek de o derece hayra yorulan rüyalar arasında yer alır. Rüya sahibinin yakın bir zamanda borçlarından kurtulacağına, refah ve konfor içerisinde bir ömür süreceğine dair bir işaret niteliği taşır.

Elbette yüzyıllardan bugüne kadar gelen tabirlerde söz konusu rüyanın tabiri her zaman olumlu yönde gelişmemiştir. Özellikle bazı tabir kaynaklarında rüyada türkü söylemek kişinin zevk ve sefaya düşkünlüğü, rızkını bu yönde harcadığı ve bu rüyanın ardından savurganca harcanan zamanın ve malın kişiye aynı ağırlıkta bir üzüntüyle döneceğine dair bir belirtidir.

Rüyada Müzik Dinlemek

Rüyasında hoş bir ezgiyi dinleyen kişinin gerçek hayatta kendisini bulacak alamet bilhassa miras ile ilgilidir. Hesapta olmayan ya da fazla bir emek sarf etmeden karşınıza çıkan bir kazancın temsili bir göstergesi olan rüyada müzik dinlemek sonrasında elde edilen kazancın ne yolda harcandığına göre uzun ömürlü bir hayır olanağı da sunması kaçınılmazdır.

Rahat ve konforun aynı zamanda iş yaşamına da yansıyacağı ya da buradan temel alacağı da düşünüldüğünde kişinin iş yerinde çalışma rahatlığının sağlanması, maaşına zam yapılması ya da mevkiinin daha iyi bir konuma gelmesi söz konusudur.