Rüyada Tırnak Kesmek

Rüyada tırnak kesmek Bazı rüya yorumcularının görüşlerine göre; normal bir şekilde ise temizlik ve sünnet işareti olarak yorumlanır. Tırnağın haddinden fazla uzatılmış olması ayıp ve kusur sayıldığından, rüyada uzun tırnak görmek iyiye yorumlanmaz fakat rüyada uzamış olan tırnakların kesilmesi, hem bedenen hem de ruhen temiz ve titiz insanın hal ve hareketlerine tabir edilir.
Rüyada tırnak kesmek psikolojik açıdan yorumlandığında ise kişinin ruh halinin pek de iç açıcı olmadığına, kendisinin rahatsız eden bazı olaylara, kafasından söküp atamadığı duygu durumlarına karşılık geldiğini düşündürür. Bir kişinin rüyasında tırnak kestiğini görmesi; o kişinin yıpratıcı meselelerden yılgınlığına ve tırnaklarını keserek gücünü kuvvetini tekrar kazanacağına yorumlanır.

Rüyada Tırnak Görmek

Rüya literatüründe tırnak; kuvvet, kudret ve silah olarak tanımlanır. Rüyada tırnaklarını muntazam, doğal ve temiz olarak gören kişi sağlığı sıhhati yerinde, güvende olan biridir. Rüyada tırnakların kopmuş olduğunun görülmesi; sefalet, acizlik, fakirlik ile rüyada tırnakların eğri büğrü, şekilsiz uzadığını görmek ise borç yükü altında kalınacağına tabir edilir. Rüyada tırnaklarının olmadığını görmek; iflas veya felakete, kartal pençesi gibi görmek; düşmana karşı güçlü olmaya işarettir.

Rüyada Tırnak Törpülemek

Rüyada tırnak törpülemek; günlük işlere, kişinin titizliğine, kendisine verdiği öneme yorulur. Bazı negatif yorumlara göre de tırnakları ile oyalanan kimse birilerini aldatmak peşindedir. Kimi yorumlara göre de rüyada tırnak törpülemek; gösterişe, süse püse fazla önem verip ilahi dünyadan kopmaya tabir edilir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!