Rüyada Tıraş Etmek

Rüyada tıraş etmek; dış görünüş ile alakalı olarak kişinin hem çevresine hem de öz bakımına gösterdiği ilgi olarak değerlendirilir. Kişilerin iç güzelliklerinin yüzlerine yansıdığından hareket ile görüntüdeki saç, sakal, kaş, bıyık gibi uzantıların doğru dürüst şekilli kesilmesi de kişinin karakterinin benimsenmesinde önemli rol oynar.
Rüyada tıraş etmek; genel olarak “temizlik imandandır” sözü ile bağdaşsa da bazı esnek yorumlar için de uygundur. Rüyaya doğru bir yorum yapılabilmesi için detaylar iyice gözden geçirilip acele edilmeden değerlendirilmelidir.

Rüyada Başı Tıraş Etmek

Rüyada baştaki saçları tıraş etmek; gerçekte tıraş olunduğu gibi usulünce yapılmış ise menfaat, rahatlık ve sünnettir. Allah yolunda malını harcamaya, bir fayda beklentisi için sarf edilen söze, emaneti saklamaya yorulur. Kış günü başını tıraş etmek ise üzüntü ve şiddete maruz kalmaya, hastalığa, ödenmesi gereken borçlara karşılık gelir.

Rüyada Saçı Tıraş Etmek

Rüyada saçlarını tıraş ettiğini gören insan pozisyonundan aşağıya düşer, kademesinde geriler. Kendi başını tıraş ettiğini gören de bir musibete bulaşır.

Rüyada Sakalı Tıraş Etmek

Rüyada sakalı tıraş etmek; malın ve rütbenin elden gitmesine yorumlanır. Bazı tabirciler göre sakal tıraşı; geçim darlığına, sahtekârlığa ve hileye, ya da çiftçi kişi için mahsule gelecek zarar, ziyana, bazı kişilerin çocuğu veya eşinin yitirilmesine işarettir. Rüyada sakalı tutup bir miktar kesmek malından zekât vermeye bir uyarıdır.

Rüyada Enseyi Tıraş Etmek

Rüyasında ensesini tıraş ettiğini veya ettirdiğini gören kimsenin başkaları tarafından borcu ödenir. Rüyasında kasık kıllarını tıraş ettiğini gören insan için hayırlar vardır; fakirse durumu hallice olur, borçları hafifler.

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!