Rüyada Sulu Ve Çimenli Yerler Görmek

Rüyada görülen ve tanınmayan çayırlı ve çimenli ve sulu yerler, din ve İslâm’a işârettir. Yer yüzünde görülen her yeşilliğin tabiri de böyledir.

Rüyada görülen yeşillik ve sulu yerler, dünyaya ve dünyanın süsüne, mal ve çeyizi çok olan hanıma işârettir.

Bazen sulu ve çimenlik yerleri görmek, Peygamberimizin (s.a.s.) kabri şerifi, zikir halkası, hayırlı topluluklar, hayırlı kimselerin kabri ve Allah Teâlâ Hazretleri’ne ibadet edilen faziletli biryere işârettir.

Bazen de sulu ve çimenlikyerleri görmek, Kur’ân-ı Kerime, ilim ve hikmet kitabına; bazı kere de cennete işârettir.

Bir kimsenin rüyada sulu, çayırlı ve çimenli yer görmesi, o kimsenin aniden rahatsızlanmasına işâret eder.

Bir ölünün rüyada güzel bir bahçede görülmesi, o ölünün cennette olmasına işârettir.

Bir kimsenin rüyada çimenli ve sulu yerden kirli ve tozlu bir yere çıktığını görmesi, o kimsenin Sünnetten bidata,yahut ibadet azaltarak günaha meyledebileceğitıe işâret eder.

Bir kimsenin rüyada sulu bir bahçe içerisinde olduğunu ve onun meyvelerinden yediğini görmesi, eğer bu rüya hac zamanında ise o kimsenin hacca gitmesine işâret eder.

Bazen bir kimsenin rüyada sulu bir bahçe içerisinde olduğunu ve onun meyvelerinden yediğini görmesi, o kimsenin, cuma namazı veya cenaze namazı kılmak gibi hayırlı bir iş yapmasına işâret eder.

İnançsız bir kimsenin rüyada sulu bir bahçe içerisinde olduğunu ve onun meyvelerinden yediğini görmesi, o kimsenin Müslüman olmasına işâret eder.

Günahkâr bir kimsenin rüyada sulu bir bahçe içerisinde olduğunu ve onun meyvelerinden yediğini görmesi, o kimsenin tövbe istiğfar etmesine işâret eder.

Bir yanıt yazın