Rüyada Şehit Mezarı Görmek

Rüyada şehit mezarı görmek; kişinin yaşadığı toplum içindeki itibarının artacağına, mesleki görevlerinde inançlı ve istikrarlı olacağına, herkes tarafından fazlası ile sevgi ve şefkat göreceğine işaret eder. Rüyada şehit mezarı gören kişi ölmüş şehitleri anarak itikatlarını, inançlarını gözden geçirir, daha vicdani bir sorumluluk ile sosyal bağlarını kuvvetlendirir.
Rüyada şehit mezarı görmek; geçmişten ders alarak hayatı daha içsel yaşamak gerektiğine bir işarettir. Bu rüyayı gören için de dünyadaki yaşamın geçiciliğine kapılmayıp zevk-i sefasından çok, iyi ve yararlı işler ile iştigal edilmesine, vicdani sorumluluklara daha fazla önem vermesi gerektiğine bir uyarıdır.

Rüyada Şehit Mezarı Açtığını Görmek

Rüya gören kişinin kalbinde yaşadığı vicdan muhasebesini gösterir rüyadır. Yükümlülüklerini yerine getirmeyerek bencil davranan, sahip olduklarını insanlar ile hiçbir şekilde paylaşmayan, derdi olanı, üzüntü yaşayanı umursamayan kimsenin yaptığı yanlışlıklarından dönmesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada Şehit Mezarında Dua Ettiğini Görmek

Rüya gören kişi için güzel günlere, hayatın yolunda gideceğine, kişinin işlerinin de sıhhatinin de âlâ olacağına işaret eder. Rüyasında ülkesi için şehit düşmüş birinin mezarında dua ettiğini gören kişi Allah’ın huzurunda da muhterem, değerli bir Müslüman insan olarak itibar görecek anlamına gelir.

Rüyada Bozulmuş Şehit Mezarı Görmek

Rüyada yıkılmış, çökmüş, bir afet altında kalmış, bozulmuş şehit mezarı görmek; gerçek yaşamda idari yönetim ile ilgili tehlike sinyalleri verir. Sakin geçen hayatın can sıkıcı, belki de daha vahim bir toplumsal mesele ile alt üst olacağına yorumlanır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (5)

Emree

Ruyada su icinde sehit mezari gormek

Gözdenur SALTAN

Rüyamda bir mezar açıyorduk annemle birlikte içinden iki kişi çıktı biri şehit diğeri ise annesi mezarı açıp içinden ikisini de çıkardık fakat şehit annesi biraz rahatsız oldu ve ölü haliyle kimildamaya başladı bu beni çok korkuttu bunun ne anlama geldiğini yorumlar mısınız? Teşekkür ederim 🙏

Tansu TAN

Rüyamda şehit mezarı gördüm.Ve bu şehit mezarının yanında dikilen genç bir kız yaşını tam hatırlıyamıcam ne küçük ne büyük bir kız.Mezarın üstüne çıkmaya çalışıyor bende yapma şehit mezarı o diyorum.Birden mezar kızı içine çekiyor ve sonra bir ışıkla kız yükselip dışarı çıkıyor.Sonra bana hiçbirşey olmadı bak gördünmü diyor.Çok etkilendim bunun açıklaması nedir acaba ? Ve bu rüyayı gördüğümde cünüptüm.Bunun ne gibi sonuçu olabilir ?

Sadık Kuştepe

Rüyamda şehit mezarları gördüm bu mezarların düzenli olarak yerleşimi konusunda ben görevlendirilmiştim.

Leyla

Rüyamda şehit gördüm. Kabrinin içi genişlemişti. Yüzünü gökyüzüne doğru çevirmiş ve gülüyordu. Yanında gül yetişiyordu. Bu rüyanın anlamı nedir? Açıklar mısınız?