Rüyada Şeftali Görmek

Rüyada şeftali ağacının dibine düşmüş şeftaliyi topladığını görmek, çok hasta bir adamdan gelecek mala işârettir.

Rüyada tatlı bir şeftali yediğini görmek, şehvet ve arzusundan istediğine nâil olmaya arzusuna kavuşmaya işârettir.

Riyada acı ve ekşi şeftali yediğini görmek ise, korkuya işâret eder.

Şeftali ağacı, zengin, büyük, çevresine yardımda bulunan, cesur, sıkıntı anında sebat eden bir kişiye işârettir.

Rüyada görülen şeftali, erkek kardeşe ve güzel arkadaşa da işâret eder.

Rüyada şeftali görmek, dostlarınız nazarında kibar ve sevimli olduğunuza işarettir.

Bazı yorumcular, rüyada şeftali görmeyi, erkek kardeşe, hayırlı dost ve arkadaşa işaretle yorumlamışlardır. Mevsiminde görülen şeftali hayra yorumlanırken, mevsimin dışında görülen şeftaliyi, iyi saymazlar. Hastalığa, sağlığın bozulmasına işaretle yorumlamışlardır.

Rüyada yenen şeftali tatlıysa şehvet arzusuna sahip olur. Eğer ekşi ve acıysa korkuya düşer. Şeftali ağacı zengin, büyük, halka yardım eden, cesaretli, sıkıntıya tahammül eden kişi olarak yorumlanır. Mevsimsiz görülen şeftali hastalıktır.

Ebu Said’in yorumu

Rüyasında bir ağaçtan şeftali topladığını gören kişi zengin, iyi huylu bir adamdan faydalanır, ondan yardım görür şeklinde yorumlanmıştır. Rüyasında şeftali gören kimse, istek ve arzusuna nail olur ve muradına kavuşur denilmiştir.

Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu

Rüyada şeftali görmek, şu cihetlerden birine işaretle yorumlanır demiştir: Hizmet eden hizmetçi-hizmetkar, mal ve garip (güzel) bir adamdan menfaat.

Ekşi şeftali görmek, üzüntü ve kedere düşmeye, tatlı şeftali görmek veya yemek, yediğini görmek, dindar bir kimseden gelecek yardım ve menfaate işaret eder demişlerdir.

Rüyada şeftali görmek, eğer mevsiminde ise iyiye, mevsimi değilse hafif üzüntüye işarettir. Mevsiminde güzel ve sulu bir şeftali yediğini görmek, bir arzunun hemen gerçekleşeceğine, bir ağaçtan şeftali koparmak ve yemek, bekar ise evlenmeye, evli ise kız çocuğuna işaret sayılır. Manavdan şeftali almak, kadın ise evlenmeye, şeftaliyi atmak veya başkasına vermek nişanın bozulmasına, evli ise ayrılmaya işaret eder.

Bir yanıt yazın