Rüyada Necm Suresi Görmek

Rüyasında bu sureyi okuduğunu veya dinlediği­ni gören kimse, düşmanına veya düşmanlarına galip (üs­tün) gelir, Cenab-ı Allah, kendisine salih bir evlat nasip eder, gurbette bir kimsesi varsa o geri evine döner, hasreti gider, şeklinde tabir olunur.

Rüyada bu sureyi veya ondan bir parçayı okuduğunu yahut kendi üzerine okunduğunu görmek; Allah yolunda cenk edecek ve o mübarek yolda ölecek bir evlada sahip olmaya yorumlanır.

Cafer-i Sadık (r.a)’ın yorumu:

Rüyasında Necm Sure-i Celilesini gören kimse, düşmanlarına galip (üstün) gelerek yener. İyi, salih ve dindar bir evlada sahip olur şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Necm Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmek; Allah (c.c.) yolunda cenk edecek ve o mübarek yolda ölecek hayırlı bir evlâda sahip olmaya işârettir.

Bir kimse rüyada Necm Sûresi’nin tamamını veya ondan bir parçayı okuduğunu yahut kendi üzerine okunduğunu görürse, o kimsenin yüzüne Cenâb-ı Hak hayır kapılarını açar, onu iyilik etmeye muvaffak kılar, rahmet ve mağfirete mazhar buyurur.

Bir kimse Necm Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okusa veya üzerine okunduğunu görse, o kimsenin Allah yolunda ölecek bir çocuğu olur, eğer kaybolmuşsa evine döner.

Bir yanıt yazın