Skip to Content

Rüyada Sayı Görmek

Rüyada sayı saymak sayıların konumu itibari ile farklı yorumlara işaret eder. Bazı yorumcular, tek ra­kamlı sayıları üzüntü ve kedere, çift rakamı sayıları da hayra, berekete işaret eder şeklinde yorumlamışlardır.

Bazı yorumcular, bir sayısını hayra, berekete, iki sayısını musibetten, belalardan kurtuluşa ve düşmanını yenmeye (galibiyete) işaret eder şeklinde yorumlamışlardır. Üç sayı­sını iyi saymamışlardır.

Dört sayısına gelince, iyi ve hayra berekete işaretle yorum­lamışlardır. Beş sayını görmek ve saymak, iyiye ve hayırla yorumlamışlardır.

Rüyada altı sayısı saymak ve görmek, yararlı olan bir iş yapmaya işaretle yorumlamışlardır. Bazıları da, rüyayı gören kişinin iyi bir haber ve söz işiteceğine ve takip ettiği işlerinin hayırla neticelenip tamamlanmış olacağına yorumlamışlardır.

Yedi sayısını saymak ve görmek, iyi değildir. Yedi sayısında (adedinde) hayır yoktur demişlerdir.

Sekiz adedi de böyledir, hayır değildir. Bazı yorumcular, rüyada yedi veya sekiz sayısını saydığını görmek, üzüntü ve kedere düşmeye işarettir demişlerdir.

Rüyada dokuz sayısını saydığını görmek, iyi değildir. Bir yoruma göre ise, rüya sahibi düşman üzerine gider, çözülmesi, hallolması gereken bir iş için düşmanla konuşur şeklinde yorumlamışlardır.

On adedini saymak veya görmek, iyidir. Hayırlı bir rüya olup rüya sahibinin din ve dünya ile ilgili muradının olmasına, başka bir yoruma göre ise, rüya sahibinin işlerinin hayırla tamamlanıp yoluna girmiş olduğuna ve gireceğine işaret eder demişlerdir. Bazı yorumcular da, on adet saydığını gören kimsenin hacca gitmesine ve gideceğine işarettir demişlerdir.

Bir rakamı (sayısı) Allah Teâlâ’ya; ilim, mal, koca ve çocuğa ya da iş ve mesleğinde bir numara olmaya yorumlanır.

İkiye kadar saymak, düşmana galibiyete; üçe kadar saymak sözünü yerine getirmeye; dört yeterli delile; beş dinde şüphe ekmeye; altı inanç esaslarında kuşkuya yahut düşmana galip gelmeye ve muarızlarını susturmaya; yediye kadar saymak terslik ve aksiliğe; sekiz ve oıı’a kadar saymak keffarete işâret eder.

Rüyada yirmi, yüz yahut beş bin adet sayı saymak, düşmana galip gelmeye; yedi ve sekiz sayı saymak üzüntü ve kedere; dokuz adet saymak zor bir iş için fesatçı bir toplulukla konuşmaya; ona kadar saymak kemâle ermiş bir işte bulunmaya yahut hacca gitmeye işâret eder.

Rüyada kırka kadar saymak, söz verilen bilişin peşinde koşmaya; otuza kadar saymak yalan bir vaade kapılmaya; otuz üzerine on daha saymak o vaadin gerçekleşmesine işâret eder.

Mustafa

Wednesday 6th of May 2020

Insandan daha guclu daha iri dunya disi bir varligin beni kovaladigini gördüm bir dere icine girdim dere pek Darin degildi lakin hafiften bulanikti patronum belirdi yan tarafimda sonra karsimda 7 sayisinin belirdigini gördüm ardindan 7 sayisi 70 se dondu bu ne anlama gelir tesekurler

Ayşe

Monday 4th of May 2020

Okuldaydım ve öğretmenler bana bi kağıt veriyor ve ben dolduruyorum fakat bir türlü doğru dolduramiyorum tekrar tekrar aynı kağıdı veriyorlar sonrasında okul numaram 120 veya 130 oluyor değiştiriliyor bi listenin sonuna adımı yazıyorlar anlamı nedir

Meryem

Friday 4th of October 2019

Ruyamda kız arkdsmla birlikte önce Bi okuldaydık. Ordan snra onların evine gittik. Ona dedım ki rojda elif mavi kazagı istiyor bana o kazagı verir msn diye. Gittim o kazak ve birkaç kazak beğenip ondan aldım. Benım esyalarımı da getir dedim. Dedi senin yükün agır ben size getiririm. Sonra dama cıktık abısı de yanımızdaydı. Rojdayı Bi numara aradı sonu 1216. Rojda bana gösterdi dedım ac su telefonu. Actık telefonu adam bagrdı cagrdj Mustafa borcumu getir felan diye. Sonra telefonu ben aldım dedım mustafa diye birini tanımıyoruz yanlıs aradınız felan filan sonra rojda telefonu aldı elimden adam ona dava acacagjnı söyledi. Abisi de dedı korkma sıze dava acamaz. Ben cıktım evden evime gdecektm yolda şey düşünüyorum ben bu adamı cok arardım adam neden benı degılde onu tehdit ediyor dıe korku bastı sonra uyandım

Ezgi

Sunday 22nd of September 2019

Ailemden kaçmak için polisi aramak istiyorum fakat telefona bir tiürlü 155 yazılmıyor 23 yazılıyor ben bunu başka bir rüyada daha yaşamıştım sonra oyobüsle kendim kaçıyorum fakat bütün akrabalrımda orda oluyor tekirdağa gidiyoruz benim arabada ölmüş olan amcamıda görüyorum ama hiç konuşmuyo soğuktan hastalanmış gözü açık hiç görmedim onu gene ölüye benziyodu

Emine

Saturday 27th of October 2018

Rüyamda 94'lü müsün diye sordular. Ne anlama gelir?