Rüyada Şadırvan Görmek

Rüyada şadırvan görmek, din ile tabir olunur.

Bazen rüyada şadırvan görmek, güzel ge­çime, uzun ömre ve hayırlı rızka işâret eder.

Rüyada güzel ve mükemmel bir şadırvan görmek, fakat kime ait olduğunu bilememek, yüksek bir mevkiye, rahat ve güzel bir geçime, uzun ömre ve bol kazanca sahip olmaya işârettir.

Rüyada şadırvanın önünde, arkadaşları ile beraber oturduğunu görmek, sevince, rahata, geniş rızka, bol kazanca ulaşmaya, isteğine kavuşmaya işârettir.

Rüyada şadırvanı uygun bir yerde, iyi ve lâyık bir insanın yanında görmek, izzet ve yü­celiğe, üzüntü ve şiddetten kurtulmaya, güzel haberler duymayayahut güzel ve tatlı nağme­ler dinlemeye işârettir.

Rüyada şadırvanı ensesineyüklediğini gör­mek, halkın emanetlerini yüklenmeye işâret eder.

Rüyada bir şadırvanı sattığını veya başkası­na hediye ettiğini görmek, hata ve tehlikeye işâret eder.

Rüyanızda şadırvan görmeniz, ömrünüzün uzamasına işaretle yorumlanır. Ayrıca şadırvan helal mal ve kazanç ile de yorumlanır.

İbn-i Şirin’in Yorumu

Rüyada görülen şadırvan din ile (dine işaretle) yorumlanır demiştir. Bir kimsenin rüyasında her yönüyle güzel ve mükemmel fakat sahibi bilinmeyen bir şadırvan görmesi, onun (rüya sahibinin) yüce bir merte­beye ermesine, büyük bir itibar sahibi olacağına, bolluk ve bereket içinde güzel bir yaşam süreceğine, ömrünün uzun ve rızkının bol olacağına işarettir demiştir. Rüyadaki gördüğü şadırvanın kendisine ait olduğunu görmüş olsa, anlattığımız yorumlara fazlasıyla layık olduğuna ve sevap kazanacağına işarettir denmiştir. Bu vasıflarını ve özellik­lerini belirttiğimiz şadırvanın önünde arkadaşlarıyla, dostlarıyla beraber oturduklarını görmek de aynı şekilde hayırlara işaretle yorumlanmıştır. Sevince, bol rızk ve geniş maişete ve muradına erer demiştir.

Rüyada şadırvanın uygun bir yerde, layik bir adamın yanında görülmesi, izzet ve yüceliğe, üzüntü ve şiddetlerin gitmesine, güzel haberler işitmeye yahut tatlı nağmeler dinlemeye yorumlanır.

Bir yanıt yazın