Skip to Content

Rüyada Ölümünü Görmek

Rüyada ölümünü görmek kişinin zorlu zamanlar geçirdiğine, Allah’tan uzaklaştığına, ibadetlerine yeterince önem vermediğine, doğru yolu bulamadığına işaret eder. Bazı alimlere göre bu rüya kişinin kabul olacak tövbesine, her geçen gün daha dindar bir kişi olacağına, Allah katında makamının yükseleceğine delalet eder. Rüyada gömüldüğünü gören kişinin hayatında bir takım sıkıntılar meydana gelir. Rüyada tabutunun taşındığını gören kişi düşmanlarına galip gelecektir. Rüyada öldüğünü görmek kişinin işlediği ya da işleyeceği büyük günahlarına tövbe manasına gelir.

Rüyada Öldükten Sonra Yaşamaya Devam Ettiğini Görmek

Rüyada öldükten sonra halen yaşadığını gören kişi bu günlerde bir biri ardına gelen zorlukların üstesinden gelir. Bu rüya sıkıntı sonrası bereket, hastalık sonrası şifa, fakirlik sonrası zenginlik manaları taşır. Rüya sahibi sevdiklerinden uzaktaysa hasreti biter, onlara kavuşur.

Rüyada Ölüm Anında Olduğunu Görmek

Rüyada ölüm anında olduğunu görmek kişinin bencil ve sadece kendini düşünün kişiliğine işaret eder. Kişinin çevresindeki insanlara gaddarca davrandığına delalet eder.

Rüyada Çıplak Halde Öldüğünü Görmek

Rüyada çıplak halde öldüğünü görmek hayra yorulur. Kişinin hayra, berekete, refaha ve makama erişeceğine delalet eder.
Rüyada Teneşirde Uzandığını Görmek
Rüyada teneşirde uzandığını görmek kişinin kısa sürede kendini toparlayacağına, maddi açıdan rahatlayacağına, tüm borçlarını ödeyeceğine, sahip olunacak mala ve mülke delalet eder.

Rüyada İntihar Ettiğini Görmek

Rüyada intihar ettiğini görmek büyük bir pişmanlığa, edilecek tövbeye delalet eder. Kişinin bu tövbesini hayatı boyunca bozmayacağına işaret eder.