Rüyada Ölü Üzerine Ağlamak

Bir kimsenin rüyasında ölü üzerine feryat ederek ağladığını görmesi, vaaz ve nasihate işarettir.

Rüyasında ölü üzerine bağırarak (sesinin çıktığı kadar) ağla­dığını görmek, iyi değildir. Ağlayan kişinin bir fitne uyan­dırmasına veya bir fitne uyandıracağına işarettir demişler­dir. Bazıları da bu rüyayı, hidayetten, doğru yoldan sapıklı­ğa veya dinden yüz çevirmeye işaretle yorumlamışlardır.

Bazı yorumcular, rüyada feryat ederek, bağırıp çağırarak ağlamayı dinleyen, duyan ve işittiğini görmek, çalgı aletle­riyle yapılan veya yapılacak bir düğüne işarettir demişlerdir.

Rüyada ölü üzerine parayla tutulmuş kadınların ağladığı­nı görmek, hal ve durumun değişmesine, evin harap ve perişan olmasına işaret eder. Hatta bir Hadis-i Şerif gere­ğince çirkin (kötü) amel ve işler yapılmasına işarettir. Zira ölü üzerine bağırarak feryat ile ağlamak din yönünden iyi sayılmamaktadır demişlerdir.

Rüyada ölü üzerine feryat ederek ağladığı­nı görmek, vaaz ve nasihata işârettir.

Rüyada bağırarak ağlamak, ağlayan kimse tarafından fitne uyandırmaya işârettir.

Bazen bağırarak ağlamak, hidayetten sa­pıklığa veya dinden dönmeye, dinden yüz çevirmeye işârettir.

Bazen de feryat ederek ağlamak, zurna, ney, kaval ve düdük gibi şeylere; bunlar da feryat ederek ağlamaya işârettir.

Rüyada feryat ederek ağlayan bir kadının sesini dinlemek, zurna, tanbur gibi çalgı ve oyun aletleriyle yapılacak düğün cemyetine işâret eder.

Rüyada ölü üzerine ücretle ağlayan kadın­ları görmek, halin değişmesine, evin perişan ve harap olmasına ve çirkin amelleri işlemeye işârettir.

Rüyada ölü üzerine feryat ederek ağlayan birisini dinlemek, çok çirkin ve kötü bir koku çıkan pis biryeri açmaya işârettir.

Bir kimsenin rüyada feryat edip bağırarak birisinin ölümünü ilân ettiğini görmek, eğer o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasında bir musibete düşmesine işârettir.

Rüyada bir ölü veya başka bir şey üzerine bağırarak ağladığını ve çok mahzun olduğunu görmek, ferah ve sürura işârettir.

Feryat ederek ağlamak kötü ve çirkin kokan bir yeri açmaya yorumlanır. Çirkin amelleri işlemeye de işaret eder.

Rüyada ölü üzerine feryat ederek ağlamak, va’za yorumlanır.

Erkeklik ve dişiliği belli olmayan kadının ağlamasını işitmek, hiç bir halde iyi değildir.

Bir yanıt yazın