Rüyada Ölmüş Birini Hasta Görmek

Ölü kişinin tanınıp, tanınmadığına göre tabir edilen rüyada ölmüş birini hasta görmek farklı yorumlara sahiptir. Eğer ölü kimse tanınıyor ve hasta görülüyorsa o kişiye dua edilmesi gerektiğine yorulur. Rüyadaki ölmüş kimsenin tanınmaması durumunda ise rüya sahibinin dini vecibelerinin eksikliği tabir edilir. Hak yolunda olmak isteyen kişiler tarafından dikkate alınması gerekir.

Rüyada Ölünün Ağladığını Görmek

Hayra yorulan rüyada ölünün ağladığını görmek, o kişinin Allah katında hayırlı kullardan olduğuna işaret eder. Ölmüş yakınlarını gören kimselerin yüreklerini ferah tutmalarını gerektiren bu rüya başka tabircilere göre ise rüya sahibinin günaha meylettiği ve rüya ile uyarıldığı anlamına gelir.

Rüyada Ölü Biri Tarafından Takip Edilmek

Farklı tabirlere sahip olan rüyada ölü biri tarafından takip edilmek, ölen kişi tanınıyorsa o kişinin hayat tarzının ya da mesleğinin rüya sahibi tarafından icra edileceğine işaret kabul edilir.

Rüyada Ölü Biri Tarafından Taşındığını Görmek

Rüyada ölü biri tarafından takip edilmeye benzer bir şekilde bu rüya da rüya sahibinin ölen kişinin uğraştığı iş ya da sanat ile ilgilenmek anlamına gelir. Başka tabircilere göre rüya sahibinin ölü kimse ile benzer huylara sahip olduğu rivayet edilir. Bu rüya hakkında bir başka tabirde ise kişinin ömrünün sağlık ve huzur dolu olacağı delalet kabul edilir. Aynı zamanda maddi anlamda refaha erileceği de işaret edilir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (5)

Mehmet Yaşar

Ruyamda rahmetli annem bana yoruldugunu söyledi

Hatice Koşyer

Rüyamda vefat eden annem bana amcanı uyar onun iç organları iyi değil. Sağlığına dikkat etsin dedi. Ne anlama geliyor

Handan Koşar

Rüyamda vefat eden annem bana amcanı uyar onun iç organları iyi değil. Sağlığına dikkat etsin dedi. Ne anlama geliyor

Ayşe

Merhaba, babam yaklaşık 3.5 ay önce vefat etti ve onla küs ayrıldık.Onu öldükten sonra bile affedemedim.Yoğun bakımdayken helallik verdim bu.Neredeyse her gece rüyamda görüyorum babamı.Dün gece de üzerinde beyaz sırtı yırtık pırtık atlet gibi bi şey vardı.Broadway tarzı bir arabanin direksiyonundaydı.Sürekli olarak bi adamın arabasına arabayla çarpıp duruyodu.Adam bağırıp çağırmaya başladı babama.Bu sefer sen kim oluyosun da benim babama bağırıyosun filan diye bağırdım.babam gerçekten ölü gibi tepkisizdi ve tşörtü yırtık pırtık pisti.Rüya kötü ama anlamı nedir ki acaba ?

Faruk Nalbantoğlu

Rüyamda babamı gördüm. Rahmetlinin atesi çok yüksekti. Doktor ateş düşürücü iğneyi kalbine yaptı. Benim kalbim acıyarak uyandım. Rüyamın anlamı nedir?