Rüyada Ölmüş Anneanne Görmek

Tahmin edilenin aksine rüyada ölmüş anneanne görmek hayırla tabir edilen bir rüyadır. Rüya sahibinin hayatında gerçekleşecek olan güzel gelişmelerin habercisidir.Psikolojik olarak kendini çıkmazda hisseden ve karşılamakta zorlandığı sıkıntılar yaşayan rüya sahibinin beklemediği bir anda göreceği yardım ile tüm bu sorunların üstesinden geleceği rivayet edilir. Rüyada anneanneyi gülerken görmek ömür uzunluğuna, kızmış, dertli ya da ağlamaklı görmek rüya sahibinin vicdanen kabullenemediği yanlış işler yaptığına işaret kabul edilir.

Rüyada Ölmüş Olan Anneanneyle Konuşmak

Konuşulan şeyler ile tabiri farklılık gösteren rüyada ölü anneanne ile konuşmak genel anlamda olumlu tabirlere sahiptir. Anneannenin rüya sahibinin duasına ihtiyaç duyduğuna işaret eden bu rüyada, anneanne kendi rahatından ve huzurundan bahsediyorsa, Allah katında hayırlı kullardan olduğu müjdelenmiş kabul edilir. Aksi bir durumda yani halinden yakınır görmek ise anneannenin sorgulandığına delalettir. Eğer ölmüş olan anneanne ile konuşarak yüründüğü görülüyorsa, anneannenin hayatında yaptığı ya da yapmak istediği güzel işlerin rüya sahibi tarafından devam ettirileceğine işaret eder.

Rüyada Ölmüş Olan Anneyi Görmek

Rüyasında ölmüş olan annesini gören kimsenin, özlem içerisinde olduğu tabir edilir. Bu derin özlem ile hayata yönelmenin ve devam etmenin zorluğu vurgulanır. Ölü kimselerin rüyada görülmesi ve onların kendi hallerinden bahsetmesi ahiret hayatları hakkında tabir edildiği için, ölmüş annenin halinden memnun görülmesi hayırlı kullardan kabul edildiğine delalettir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (3)

Nural

Rüyamda ciddi görüştüğüm erkek arkadaşım, il dışından görevden gelmiş. Aynı yatakta kıyafetlerimizle yatıp yüz yüze bakarak konuşuyoruz. Ben ona işlerini soruyorum. Erkek arkadaşımın da annesi tam onun arkasında yatıyormuş. Bunu en baştan biliyorum ama yüzünü göremiyorum. Sonra annesi erkek arkadaşımın kollarının arasında iki elini de çıkartıp benim ellerimi arıyor tutmak için. Ben ellerimi saklıyorum ve erkek arkadaşım annem ellerini tutacak uzatsana ellerini anneme diyor. Ben de olmaz çok ayıp diyorum. O da neden diyor. Ben de diyorum ki çok utanıyorum. Erkek arkadaşım da annesinin ellerini tutup benim ellerimin üstüne koyuyor ama benim ellerim soğukmuş. Annesi ellerimi tutunca ellerinin sıcacık olduğunu anlıyorum. Kendi kendime diyorum ki ah ne güzel anne iste elleri sıcacık diyorum çok mutlu oluyorum. Annesi ellerimi tutup ısıttığı için o sıra annesinin yüzünü görmeden uyanıyorum.Mutlu ve huzurluydum. Bu rüyamı yorumlar mısınız?

Gönül

Rüyamda babamı, annemi köydeki evde gördüm. Sonra ölen anneannem yanımıza geliyor. Babam anneme anneannem için yiyecek getirmesini söylüyor. Annem getiriyor ve veriyor. Anneannem de o yiyeceği yiyor. Bu rüyanın yorumlamasını yapar mısınız?

Dilek

Rüyamda ölmüş anneannemi gördüm. Benim durumumu merak etmiş ve yanıma gelmiş ama ben onun ölmüş olduğunun farkındayım. Sonra ben annemi soruyorum ona anneni merak etme o çok iyi bir yerde hatta daha üst mevkiye gitti diyor. Sonra diyor ki ben seni korumaya geldim ve gideceğim. Ben de bir dolmuşta kalıyorum ve oğlumla orayı ev yapmışım. Kendimi ablamların evinde buluyorum çok ama çok kalabalıktı. Kaynanası yemek yapıyor ve yaşlı kadına kimse yardım etmiyor ama yemek bekliyorlar. Ben de çok kızıyorum ve bir tek ben yardım ediyorum. Çok seviniyor. Minibüsün üstünde helikopterler görüyorum. Çok önemli biri geliyor diye düşünüyorum.