Rüyada Okuldan Kaçmak

Rüyada okuldan kaçmak, yapılan yanlışları kabullenmek konusunda sıkıntı çekmek, gösterilen doğru yolları yanlış değerlendirmek, gururun kurbanı olup hata yapmaya devam etmek anlamına gelir. Ailesinin ve çevresindeki dostlarının uyarılarına aldırmayarak evlenmeye karar veren, evliliğin getireceği sorumlulukları taşıyamayacak olan bekarların söz dinlemeyerek tecrübe edecekleri mutsuzluğu da delalet eder. Bu rüyanın ana fikri, yaşanan olayların her birinin bir tecrübe olduğu ve daha sonra atılacak adımlarda geçmişte yaşanan olaylardan ders almak gerektiğidir. Nesiller arasında meydana gelen anlaşmazlıkların aile içinde sorunlara neden olacağına aile büyüklerinin çocuklarına daha anlayışla yaklaşıp, onları anlamaya çalışmaları gerektiğine işaret eder.

Rüyada Okulu Bırakmak

Kendinin henüz olgunlaşmadığını düşünen insanların tam anlamıyla yerleşmemiş düşünceleri nedeniyle, hedeflerine doğru ilerlemek amacıyla yapacakları hamlelerde sıkıntı yaşayacaklarına işaret eder. Rüyasında okulu bıraktığını gören kişilerin eğitim çağı sorunlarla dolu olarak geçer. Akıl dışı ve mantıksız kararlar almak, büyük sözü dinlememek sebebiyle tecrübe edilecek sıkıntıları işaret eden rüya, rüya sahibinin kendine olan aşırı güveni nedeniyle çok sık yanlış yapacağını, eşiyle ve dostlarıyla olan ilişkilerinde de bencillik edeceğini gösterir. Geleceği hiç düşünmeden, ana odaklanarak yaşamak sonucu, bu rüyayı gören kişi umduğu hayatı yaşayamayacaktır.

Rüyada Okuldan Kaçmanın Psikolojik Yorumu

Özgürlüğünün kısıtlandığını hisseden ve yaşadığı ortamdan kaçmayı çok isteyen insanların, bunun sonunu düşünmeksizin hareket ettiklerini ve bilahare pişmanlık duyacaklarını gösterir.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın