Skip to Content

Rüyada Okulda Olduğunu Görmek

Rüyada okulda olduğunu görmek, eğitimine devam eden kimselerin derslerinde başarılı olacağına ve güzel haberler alacağına işaret eder. Eğitim hayatını tamamlamış kimseler için bu rüya, yapılan hatalara, yanlış davranışlara ya da sonu hüsranla bitecek bazı girişimlere delalet eder. Rüyasında kendini okulda gören kişi, gelecekte öğreneceği bilgilerle yaşamına iyi bir yön verir, gelecekteki yaşamında olumlu gelişmeler gösterir.

Rüyada Okul Görmek

Rüyasında okul gören kişi, eğitiminde gelişim kaydeder ve çok kültürlü biri olma yolunda adımlar atar. Eğer rüya sahibinin rüyasında gördüğü okul bakımsız ve harap haldeyse, bu kişi arkadaşlarına ve dostlarına zarar verecek davranışlarda bulunacak demektir. Temiz ve düzenli bir okul görmekse, gelecekteki olumlu gelişmelere tabir edilir.

Rüyada Mezun Olduğunu Görmek

Bu rüya, rüya sahibinin başına çok güzel olaylar geleceği, bekarsa evleneceği insanla tanışacağına, evliyse çocuk sahibi olacağı şeklinde tabir edilir. Yeni bir iş teklifi olarak da tabir edilen bu rüya, bazen de ev almaya ya da yeni bir eve taşınmaya işaret eder. Rüyasında mezun odluğunu gören kişi, gerçek hayatında da terfi alır ya da makamında idareci konumuna yükselir.

Rüyada Okulda Olduğunu Görmek Psikolojik Yorumu

Bu rüya, psikolojik olarak yoğun geçen bir okul dönemi nedeniyle, kişilerin bilinçaltlarındaki düşüncelerin rüyalarına yansıması olarak kabul edilir. Yetişkin kişilerin böyle rüyalar görmesiyse, okuldaki zamanlara özlem duyulması olarak tabir edilebilir.