Skip to Content

Rüyada Not Defteri Görmek

Rüyada not defteri görmek, kendisine bir kişi tarafından hiç ummadığı anda bir iyilik yapılacağına, bu iyilikten dolayı çok memnun kalacağına ama bu iyiliğin altında kalmamak için çok ciddi çabalar harcayacağına işaret eder. Yani hayra yorulan ve vefalı insanların hala olduğunu gösteren, umut veren, olumlu anlamlar içeren bir rüyadır. Not defteri gören kişi uzun bir eğitim yaşamı sürer ve mesleğinde akademik olarak ilerler hatta profesörlüğe kadar yükselir, ilerleme kaydeder. Yine bu rüyayı gören kişinin farklı yerlerden iş teklifleri alacağına ve işinde yükseleceğine dalalettir. Bir diğer yorumlanış biçimi ise rüya tabircilerine göre, bu rüyayı gören kişi kin tutan bir kişidir. Kendisine yapılan iyiliği de, kötülüğü de unutmayan bu kişi zamanı geldiğinde tüm bunlara yanıt vereceğini anımsatan bir rüyadır.

Rüyada Not Defteri Bulmak

Kişi eğer rüyasında not defteri bulduğunu görür ise o zaman bunun anlamı şudur: Bulduğu not defterinin içi dolu ise, ilim irfan sahibi birinden akıl ve yardım alacağına, kendisine yol gösterecek biri olduğuna işarettir. Eğe kişi not defterinde nelerin yazılı olduğunu anımsıyor ise o zaman içindeki yazılanların ne olduğuna göre yorum yapılması çok daha doğrudur. Sonuç olarak ise hayra yorulan ve olumsuz anlam içermeyen bir rüyadır.

Rüyada Not Defteri Almak

Eğer kişi rüyasında not defteri aldığını görür ise o zaman bunun anlamı bu kişi geleceğine dair planlar yapmaya, şimdiden gelecek yıllarını planladığını işaret eden bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişi hedeflerine ulaşır ve mesleğinde ilerler.