Rüyada Namaz Kılamamak

Rüyada namaz kılamamak, rüyayı gören kişinin yapması gereken bazı şeyler yapmadığı ya da doğru düzgün yapmadığı için sıkıntı yaşayacağına delalet eder. Rüya İslami açıdan yorumlandığın da rüya sahibin olması için adak adadığı fakat gerçekleşen dilediğinden sonra unuttuğu adağına işaret edip, uyarıcı bir rüya olarak tabir olunur. Aynı zamanda rüya sahibinin helal yolla gitmek yerine harama bulaşmasına, günah işlemeye meyil etmesine de delalet eder. Bazı âlimlere göre rüya sahibinin hatalı bir yolla gitmesinin akabinde rüya sahibinin ailesi tarafından ikaz alacağına ve doğru yolla geçte olsa dönüş yapacağına delalet eder.

Rüyada Hasta Olup Namaz Kılamadığını Görmek

Rüyada hasta olup namaz kılamadığını görmek, rüyayı gören kişinin gerçek yaşamda da bir hastalık sebebi ile ibadetlerini yapamayarak manevi açıdan sıkılacağına yorumlanıyor. Bunun yanı sıra ise yanlış ilişkiler içine girerek yanlış bir yol tutacak olmaya da tabir olunur.

Rüyada Namaz Kılmayı Unuttuğunu Görmek

Rüyada namaz kılmayı unuttuğunu görmek, rüyayı gören kişinin inançlarına ve aile geleneklerine ters düşecek olan bazı tavır ve davranışlar içine gireceğine ve bu sebep ile sıkıntı yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Namaz Kılmak

Rüyada namaz kılmak, rüyayı gören kişinin küs olduğu kimse ile barışmasına, verdiği sözleri tutmasına ve sıkıntılarının giderilecek olmasına delalet eder. Aynı zamanda maddi anlamda kazanç elde ederek, borcunu kapatacağına da tabir olunuyor.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (3)

ayşe

Rüyamda namaz kılacağım ama bir türlü kılamıyorum ama sonunda kıldığımı gördüm

ayşe

Ruyamda namaz kılacağım ama bir türlü kılamıyorum bazı şeyler engel oluyor ama sonunda kıldığımı gordum. Sonra kendi evimde oluyorum kavga sesleri duyuyorum camdan bakıyorum ki bir adam kadına bağırıyor ona taşlar atıyor sonra tam dışarı çıkıp engel olacakken kavga bitiyor

Esmanur

Rüyamda camide olduğumu gördüm ama caminin yerleri taştı hali bile yoktu. Bayanlar da üst katta kılıyor diye düşünüp ikinci kata çıktım ve balkondan aşağısı gözüküyordu. Aşağıda namaz kılan topluluk gördüm ve o topluluğun içinde eski okul arkadaşlarımdan bir kaç kişi vardı. Biraz geri çekilip ikindi namazını kılmak için niyet ettim ama namazda sürekli yanlışlar yapıyordum yada surelerin yarısını unutuyordum. Daha sonra bari farzını kılayım deyip tekrar niyet ettim. 3. rekatta önümde bir kapı oluyor ve küçük bir çocuk önümdeki kapıyı açtı. Pencerenin önünde duran siyah güneş gözlüğümü eline aldı. Gözlüğün çok güzelmiş ama ben beyazını seviyorum dedi. Ben de gözlüğü çocuğun elinden alıp kenara koydum. Sonra namaza devam ettim ve bitirince selam verdim. Ardından bir yakınım gelip hadi daha kılmadın gidelim artık dedi. Ben de tamam kıldım dedim. Ayakkabı giydim ve camiden çıktık. Bu rüyamı yorumlar mısınız?