Rüyada Minber Görmek

Rüyada cami minberi görmek, nimet ve devlete ka­vuşmakla yorumlanır. Minberi harap bir vaziyette gör­mek, dinen ve inanç yönünden zayıflıkla yorumlanır.

Bir kimsenin rüyada minber merdivenlerine çıktığını ve minber üzerinde halka (cemaate) hitap eder konumunda bulunduğunu, hayırlardan, iyiliklerden, haktan, hakikat­ten sözler açtığını görmesi, hayır ve nimete erişmeye ve hayırla anılmaya işarettir.

Bir kişinin kendisini minberde görüp hayırlı sözler konuş­tuğunu görmesi, iyiye yorumlanmıştır. Bu rüya, herkes için hayra işaretle yorumlanmıştır. Yani bu rüyayı kim gö­rürse görsün, hayırlara işaret eder demek olur.

Bir kimsenin rüyada elleri bağlı olduğu halde minberde hutbe okuduğunu görmesi, iyi değildir. Bu, rüya sahibinin ya idam edileceğine veya büyük günahlar işleyeceğine işaret olarak yorumlanmıştır.

Rüyada devlet reisini minber üzerinde görmek, o kimsenin devlet ve saltanatının devamına ve düşmanları üzerine galip gelip onları kahretmesine işârettir.

Rüyada minberde uyuduğunu görmek, devlet reisinin himayesine girmeye ve korkulardan emin olmaya işâret eder.

Bir kimsenin rüyada elleri arkasında olduğu halde rüyada bir minber üzerinde halka hitabede bulunduğunu görmesi, o kimsenin idam edilmesine veya fâsık bir kimse olmasına işârettir.

Minber, bazı yorumculara göre de valiliğe ve düşmanları yenmeye işaret eder. Bazen de, kişinin istediği güzel bir hanımla evlenmesine, eğer öyle bir arzusu yoksa rezil bir şekilde üne kavuşmasına yorumlanır. Sultanın minbere çıkması iktidarının devamını ve düşmanlarının yenileceğine işaret eder.

Dinde yüce makama işaret eder.

Bir kimse rüyada bir minber üzerinde olduğunu ve iyiliğe dair söz söylediğini görse ve kendisi de minbere çıkmaya ve orada hitap etmeye ehil ve muktedir ise o kimse iyi adam olarak bir nimet ve devlete erişir. Eğer minbere çıkmaya orada hatiplik yapmaya ehil ve muktedir değilse, o kimse hayırla şöhrete erişir.

Minber, önderliğe ve düşmanları yenmeye yorumlanır. Bazen de minber üzerinde olan kimsenin arzu ettiği hanıma, eğer böyle bir arzusu yoksa, onun rezillikle şöhret bulmasına yorumlanır.

 

Bir yanıt yazın