Rüyada Mezarlığa Gitmek

Rüyada mezarlığa gitmek; ruhani dünyada olan yakınlara duyulan özlem veya kişinin itikatlarını gözden geçirdiği bir dönem olarak bilinçaltına yansır. Rüyada mezarlığa gittiğini gören insan bazı hatalarından dolayı ya da yaptıklarından emin olmadığı hallerde bu tür rüyalar görür. Genel bir yorum için rüya detaylarına da bakılmalıdır.
Rüyada mezarlığa gitmek, çoğu dini rüya yorumlarına göre; kişinin günahkâr olduğuna ve günahlarından tövbe etmesi gerektiğine işaret eder. Rüyada eski bir mezar görmek; sevdiğiniz insanların sizden uzaklaşacağına, yeni bir mezar görmek ise bazı olayların son bulup önünüzde yeni bir dönem açılacağına yorumlanır.

Rüyada Aile Mezarlığına Gitmek

Rüyada aile mezarlığına gitmek hak edilen bir işe tabir edilir. Kişi mezarlığa nefsinin iman etmesi için giriyor, iyilik ve bilgelikle konuştuğunu görüyor ve de tövbe ederek dua ediyor ise Allah yolunda doğru kişidir, hayırlı bir hizmete girerek istikrar ile çalışır.

Rüyada Kendi Mezarına Gitmek

Rüyada mezar görmek çoğu kez sıkıntı ve hapis olarak nitelendirilir. Bu açıdan bakıldığında rüyada kendi mezarını gören, kendi mezarını ziyaret eden, rüyada kendini mezarda gören kişi bir sıkıntı içerisine, belki de cezalandırılacağı bir hapse girer. Kendi mezarı üzerinde durup kendi naşını görüp dua ettiğini gören günahlarından temizlenir.

Gelinlikle Mezarlığa Gitmek

Rüya gören kadının bekâr olması halinde istemediği bir evliliğe zorlanmaya, mutsuz olacağı bir evreye işaret eder, evli olanların bu rüyayı görmesi de memnun olmayacağı durumlar ile karşılaşacağına yorumlanır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (4)

Burak kahveci

3,4 arkadaş gece vakti mezarlıkta buluyorum kendimi etrafımızda 7,8 civarı mezarlik var arkadaşlarim direk yanlarından geçerken ben hepsine tek tek uğrayıp mezarların üstündeki gülleri seviyorum bakiyorum.

tülin

rüyamda çok güzel yeşillik içinde bir mezar başında mezarın çevrersi yapılı üzerindede 2 adet uzun papatya dikili ve güneş vuruyor ne anlama geliyor acaba teşekkürler

Kezban

Rüyamda önce bir kaç kişiyle teleferiğe biniyoruz. O kişileri tanıyorum ama yıllardır görmedim. Sonrada birden geçen yıl vefat eden babamın babamın mezarındayım. Mezar çok bakımlı her yeri çiçeklerle dolu. Birden annem ve kardeşlerim geliyor, bana ne yüzle bu mezara geldin, git buradan diyorlar. Baya bir tartışma yaşıyoruz ve sonunda onlar gidiyorlar mezardan. Ben yalnız kalıp duamı ediyorum

Büşra

Rüyamda iki aile büyüğü ile geziyorduk. Taşlar arasında direk üzerine yapılmış yüksek mezara gittik. Mezarda bir büyüğümün eski sözlüsü yatıyordu. Mezarın yanında el işlemesi, pembe yazma vardı. Ne yapsa ona ulaşamadı ve alamadı. Bu ne anlama gelir?