Rüyada Mezarlığa Gitmek

Rüyada mezarlığa gitmek; ruhani dünyada olan yakınlara duyulan özlem veya kişinin itikatlarını gözden geçirdiği bir dönem olarak bilinçaltına yansır. Rüyada mezarlığa gittiğini gören insan bazı hatalarından dolayı ya da yaptıklarından emin olmadığı hallerde bu tür rüyalar görür. Genel bir yorum için rüya detaylarına da bakılmalıdır.
Rüyada mezarlığa gitmek, çoğu dini rüya yorumlarına göre; kişinin günahkâr olduğuna ve günahlarından tövbe etmesi gerektiğine işaret eder. Rüyada eski bir mezar görmek; sevdiğiniz insanların sizden uzaklaşacağına, yeni bir mezar görmek ise bazı olayların son bulup önünüzde yeni bir dönem açılacağına yorumlanır.

Rüyada Aile Mezarlığına Gitmek

Rüyada aile mezarlığına gitmek hak edilen bir işe tabir edilir. Kişi mezarlığa nefsinin iman etmesi için giriyor, iyilik ve bilgelikle konuştuğunu görüyor ve de tövbe ederek dua ediyor ise Allah yolunda doğru kişidir, hayırlı bir hizmete girerek istikrar ile çalışır.

Rüyada Kendi Mezarına Gitmek

Rüyada mezar görmek çoğu kez sıkıntı ve hapis olarak nitelendirilir. Bu açıdan bakıldığında rüyada kendi mezarını gören, kendi mezarını ziyaret eden, rüyada kendini mezarda gören kişi bir sıkıntı içerisine, belki de cezalandırılacağı bir hapse girer. Kendi mezarı üzerinde durup kendi naşını görüp dua ettiğini gören günahlarından temizlenir.

Gelinlikle Mezarlığa Gitmek

Rüya gören kadının bekâr olması halinde istemediği bir evliliğe zorlanmaya, mutsuz olacağı bir evreye işaret eder, evli olanların bu rüyayı görmesi de memnun olmayacağı durumlar ile karşılaşacağına yorumlanır.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın