Rüyada Mezarlar Görmek

Rüyada mezarlar görmek; ölmüş kişileri yâd edip ruhlarına Kur’an okumaya, ölümü ve bu dünyadan göç etmeyi hatırlayarak dünyevi zevklerin peşinden koşmanın boş bir uğraş olduğunu hatırlatır. Rüyada mezarlık hapishane, zindan ile simgelenir, bazen rüyada mezarlık görmek de suç işlemiş olmaya yorumlanır.
Rüyada mezarlar görmek; inançlı, âlim ve düzgün insanlara, yiğit askerlere saygıya, uzak yolculuklara, korkunç yerler görmeye, üzülmeye, tasalanmaya, dünyada yaşanacak azaba işaret eder. Rüyasında mezarlık gören insanın günahlarına tövbe edip imana döneceğine, kendisini ölmüş olarak görenin, yaşamının uzun sürecek olacağına da rivayet edilir.

Rüyada Boş Mezarlar Görmek

Rüyada görülen boş mezarlar pek hayra işaret etmez; rüya görenin manevi bir boşluk içinde olduğunu, inancını ve kendisine itimadını kaybetmek üzere olduğuna yorumlanır. Rüyada boş mezarlar bazen hayattan hiç ümidi olmayan, intihar eğiliminde olan kişilerin gördüğü rüyalar arasındadır.

Rüyada Toplu Mezarlar Görmek

Kişinin kendini dinlemesi, yaptıkları ve yapacaklarını değerlendirmesi için bir uyarı niteliğinde olan rüya kişinin mezarlıkta korkarak dolaşması halinde toplum veya ailesi tarafından onaylanmayacak işler yaptığına ve pişmanlık duymasına yorulur. Eğer kişi rüyada mezarlıkta korkmadan rahatça geziniyor ise hayatını düzene sokarak iyi bir insan olma yolunda hayırla ilerleyecektir.

Rüyada Mezarlığa Gittiğini Görmek

Rüya gören kişinin yapmak istediklerini yapamadığı, başarısızlıktan yıldığı anlamına gelir. Aynı zamanda bu rüya, hapiste olan kimsenin kısa bir zamanda serbest kalacağına, tutsak olan bir kimsenin ziyaretine gitmeye ya da hasta birini ziyarete veya ihtiyaçları için yardımcı olmaya yorumlanır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!