Rüyada Mehdi Görmek

Rüyada mehdi görmek; insanın inançları ile ilgili olarak değerlendirilir. Mehdi tasavvuf ve tarikat odaklı, önderlerini mehdi olarak nitelendiren Sünni toplumlar arasında etkin olan bir inançtır. İslam’da Ahret gününde dünyaya geleceğine ve İslam egemenliğinin sağlanmasını gerçekleştireceğine inanılan kişi olan mehdi, aslında Kur’an’ da yer almayan, sadece bazı kişilerin kendi yorumlarına dayanan sözlerinin yayılmasından kaynaklanan hurafelerdir.
Rüyada mehdi görmek; böyle bir insanın geleceğine İslam dünyasını birleştirip yol göstericilik yapacak olan kişi sıfatında aslında kişinin dinsel inançlarını sorgulaması ile alakalıdır. Rüyada görülen mehdi, kişiye doğru yoldan ayrılmaması, Allah’ın ve peygamberin izinden gitmesi, kimsenin etkisi altında kalmayarak özgürce ibadetlerini yerine getirmesi yolunda bir uyarıdır.

Rüyasında Peygamber Görmek

Rüyasında Allah’ın elçisi olan bir peygamber görmek; iyiye yorulabilecek hadiseler olacağına yorumlanır. Rüyada görülen peygamber ile hoş ve güzel bir sohbet ettiğini gören kişi için bu rüya büyük bir mutluluk yaşanacağına işaret eder. İnançlarında doğru olmaya, dini vecibelerini yerine getirip Allah’ın ve elçi olan peygamberin takdirini kazanmak anlamlarına gelir.

Rüyada Ahret Günü Görmek

Rüyada dünyanın son günü olan Ahret zamanının geldiğini görmek; korku ve endişeler ile açıklanır. Rüyada Ahret gününde ağladığını görmek; inançlarının kuvvetli olduğuna işaret ederek hak edilen cennetin kazanılacağına yorumlanır. Rüyada Ahret gününde peygamberi de görmek; Allah’ın sevgili kulu olarak takdir edileceğine ve öteki dünyada harikulade bir yaşamı müjdeler.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Henüz yorum yapılmamış!