Skip to Content

Rüyada Merdiven İnmek

Rüyada merdiven inmek rüyayı gören kişinin hayatında uğursuzluğu ve şansızlığın bir süre hakim olacağına delalet ede. Rüya sahibi sonradan pişman olacağı bazı yanlışlar yapacak ve çok üzülecek demektir. Ayrıca bir diğer anlamı da kişinin çok mutsuz geçireceği günlerin yakın olduğunu söylemesidir. Rüyayı gören kişi hatalar işleyecek, yanlış kararlar alacak ve bu yüzden de maddi anlamda büyük bir zarar görecek demektir. Buna bağlı olarak kişi bir dönem psikolojik sıkıntılar yaşayabilir anlamına gelir.

Rüyada Merdiven İnmek Çıkmak

Rüyada merdiven inmek çıkmak kişinin işinde çok kötü günler yaşadığını büyük zararlara uğradığını, her geçen gün daha da kötüye gittiğini anlatır. Bir anda şans ona gülecek ve yeni atılımlar sayesinde bu zor durumdan kurtulacak demektir. Kişi yaptığı bir atılım ile eskisinden daha güçlü zengin ve huzurlu olacak anlamına gelir.

Rüyada Tahta Merdiven İnmek

Rüyada tahta merdiven inmek kişinin dini duygularının tam olgunlaşmasını anlatır Rüya sahibi ibadetlerini yerine getirmeyen, Müslümanlığın gereklerini unutan bir insan haline gelmiş demektir.

Rüyada Ahşap Merdiven İnmek

Rüyada ahşap merdiven inmek rüyayı gören kişinin yine dini duygularını unuttuğunu, Allah’ın emirlerini ve buyruklarını yerine getirmeyen, ibadetleri unutan, kulluk görevini gerçekleştirmeyen bir insan olduğunu anlatır. Gözü dünya nimetlerinden başka bir şey görmüyor demektir ve ahiret hayatı için çaba sarf etmediğine delalet eder.

Rüyada Merdiven İnmekten Korkmak

Rüyayı gören kişinin hayatında hiçbir zaman risk alma almadığını ve sürekli kaybetme korkusu yaşayan bir insan olduğunu anlatır.