Rüyada Kurban Kesmek

Rüyada kurban kesmek, İslam dininin farz kıldığı kültürel, toplumsal bir ibadetin yapılıp yapılamaması ile ilgili bilinçaltına itilmiş düşüncelerin aksetmesidir. Bu rüya da inançlı, iyi niyetli yardımsever mümin şahsa ve olgun düşünceleri olan vicdan sahibi kişiye işaret eden bir rüyadır. Dini bir sorumluluğu yerine getirebilme gayretlerine yorumlanır.

Rüyada kurban kesmek; hem İslami hem de modern rüya yorumlayıcılarının iyiye işaret sayılır. Kişinin ruhen ve madden rahatlayacağına yorulur. Fakat rüyada görülen hayvanın caiz olması gerekir zira caiz olmayan bir hayvanı kurban ettiğini, kestiğini görmek helal mal ve kötülüğe bulaşmak anlamlarına gelir. Bazı rüya yorumlarında kurban kesmek ise unutulmuş bir adağın hatırlatılmasına işarettir.

Rüyada Sağlıklı Kurban Kesmek

Rüyasında caiz bir hayvanı kurban etmek; sevap kazanmak, hayırlı işler içinde bulunmak ile tabir edilir. Rüyasında sağlıklı sıhhatli bir kurban kesen kişi her konuda selamete erer, hastası varsa iyileşir, parası çoğalır, kazançları artar, iyiliklerine karşılık bulur. Rüyayı gören bir kadın ve hamile ise erkek çocuk dünyaya getirir.

Rüyada Koç Kesmek

Rüyada koç kurban etmek; fidye veya zekat vermeye işaret eder. Rüyasında koç kurban ettiğini gören kişi, mal mülk zenginliğinden ihtiyaç sahiplerine de vermelidir şeklinde açıklanır.

Rüyada Dana Kesmek

Rüyada büyükbaş bir hayvan kesmek gibi rüyada dana kesmek de saadet ve huzur ile birlikte anılır. Yapılan gayretli amellerin sonunda alınacak mükafat para veya mülk olabilir. Sağlıklı, besili görülen dana; gani geçecek bir yıla, zayıf, cılız dana kurban etmek hasisliğe, dini inançlarda eksikliğe veya maddi zorluk çekmeye tabir edilir.

Rüyada Kurban Dağıtmak

Rüyada kurban kesilip dağıtıldığını görmek; varlık sahibi kimsenin vefatına ve mirasının paylaştırılmasına, elem ve kederlerin defnedilmesine, izzet ve onura nail olmaya yorumlanır. Bu rüya bazen de hak yoluna yakın olup günahları için af dilemeye işaret sayılır.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın