Skip to Content

Rüyada Kivi Görmek

Rüyada kivi görmek psikolojik açıdan incelendiğinde, insanın iç dünyasında yaşadığı çalkantılara, huzur ve mutluluk arayışlarına, monoton yaşantısından duyduğu sıkıntıya, kabuğuna sığmayan karakter yapısına bir imge olarak değerlendirilir. Rüya gören kişi modern ve yeniliklere açık kişiliği ile ön plana çıkmak arzusundadır.

Rüyada kivi görmek; rüya gören kişinin iş potansiyelini değerlendirebileceği yeni iş imkanlarına, gelir getirecek ticaret ile meşgul olunacağına, sağlıkla ilgili bir konuda, hastası, hastalığı olan kişi için beklenmedik olumlu bir gelişmeye yorumlanır. Rüyada görülen taze meyveler; hayatın lezzeti, keyfi, dünyevi meşguliyetlerden alınan haz olarak değerlendirilir.

Rüyada Kivi Yediğini Görmek

Zamanında, olgunlaşmış, tadı yerinde bir kivi yediğini görmek; çalışmalarının ödülünü alacağına, yeni bir işe başlanacağına, hayal edilen hayata adım atmaya, sağlıklı olmaya, bazen de akıllı bir dosta, sağlam arkadaşlıklara, evlenmemiş kimse için murada işaret sayılır. Rüyada çürümüş, bozulmuş kiviler yemek ise kötü alışkanlıkları ile çevreden dışlanmaya tabir edilir.

Rüyada Kivi Diktiğini Görmek

Rüyada kivi diktiğini görmek; rüya gören kişinin yaptığı işin uzun bir süreci olacağına, diktiği kivilerin kısa sürede yeşerdiğini görmek, inanılmaz hızlı olacak başarılara, çorak bir toprağa kivi dikmek olmayacak hayaller kurmaya, diktiği kivinin çok mahsul verdiğini görmek; bereketli kazançlara tabir edilir.

Rüyada Kivi Sattığını Görmek

Rüyada satıldığı görülen kiviler, sağlam, taze ve lezzetli ise insanların hayrına işler yapmaya, verim getirecek işlerde ortaklık yapmaya, kivilerin içlerinin yeşil olduğunu görmek iman ve itikatların çok güçlü olduğuna, koyu renk görülmesi tersi manaya delalet eder.