Skip to Content

Rüyada Kırmızı Dut Görmek

Rüyada kırmızı dut görmek iki şekilde yorumlanır. Birisi, rüya sahibinin eline geçecek olan yüklü miktarda paradır ve bu para ile borçlarını ödeyip rahatlayacaktır. Ayrıca emek verdiği bir işte çok başarılı olup, para kazanacaktır.

Diğer yorum ise bunun tam tersidir. Rüya sahibinin elinden çıkacak olan paralar vardır. Bunlar genelde onun borçlarıyla ilgilidir. Bu borçlar yüzünden çok huzursuzluk yaşayacaktır. Aynı zamanda ticaretle uğraşanlar için bu rüya, yüklü miktarda vergi borcuna işarettir.

Rüyada Kırmızı Dut Topladığını Görmek

Rüyada kırmızı dut topladığını görmek de borçlu olmaya işarettir ama bu borçluluk hali maddi değil, manevi bir borçluluktur. Bu aslında rüya sahibini ikaz eden rüyalardandır. Rüya sahibi, dini vazifelerini yerine getirmeyen ya da eksik bırakan bir kimsedir. Bu yüzden de Allah’a karşı borçludur. Vazifelerini yerine getirmezse, yaşayacağı bazı sıkıntılar vardır. Allah’a yönelmeli ve borçlarını ödemelidir.

Rüyada Kırmızı Dut Ağacından Dut Yemek

Rüyada kırmızı dut ağacından dut toplayıp yediğini görmek sermayedir. Kazanılacak olan yüklü miktardaki paralara işarettir. Fakat bu paranın şöyle bir özelliği vardır. Bunlar içine haram karışmamış olan, helal paralardır.

Rüya sahibinin gireceği ortaklık, yapacağı yatırım ya da ortaya koyacağı sermaye ile sonunda karlı çıkacaktır. Helal parayla girdiği işten yana sıkıntı çekmeyecektir.

Rüyasında kırmızı dut yiyen kişi, bazı tabircilere göre imanlı, dürüst, samimi kişi şeklinde yorumlanır. Bu kişi hayatını huzurla geçirir ve sağlığı ile ilgili mühim problemler yaşamaz.