Skip to Content

Rüyada Kırık Diş Görmek

Rüyada kırık diş görmek şer rüyalar arasında sayılır. Rüyada görülen diş genel olarak sağlıkla ilgili durumlara işarettir. Rüya sahibi kendi dişinin kırıldığını gördüyse, bu onun sağlığıyla ilgili bazı sıkıntıları olacağını ifade eder. Gereken tedbirleri almadığınız takdirde bu sıkıntılar başınızı ağrıtabilir.

Aileden birinin dişinin kırıldığını görmek ise görülen kişinin sağlık problemleri olacağına işarettir. Bu rüya bazen aile içinden birinin kötü haberiyle büyük üzüntü yaşanacağı manasına gelir.

Rüyada üst dişler genelde ailede kadınları, alt dişler erkekleri ifade eder. Üst dişlerden birinin kaybı, aile içinde bir hanımın vefat haberi ya da büyük sağlık probleminin işaretidir. Keza alt dişlerden birinin kaybı da, aile içindeki bir erkeğin vefatı manasına gelebilir.

Rüyada Çürük Diş Görmek

Rüyada çürük diş görmek hayli can sıkıcı bir hastalığa delalettir. Bu hastalık kişinin sevenlerini üzecek ve uzun zaman sıkıntıya sokacaktır. Rüya sahibi kendi dişini çürük gördüyse, bu hastalık onun başına gelir. Başkasının dişini çürük gördüyse, gördüğü kişi hastalıkla boğuşacaktır.

Rüyada görülen çürük diş çektirilirse ya da düşerse, bu iyiye alamettir ve hastalıktan kurtulmaya işarettir.

Rüyada Takma Diş Görmek

Rüyada takma diş görmek farklı şekillerde yorumlanır ama genelde hayra işarettir. Rüyasında dişlerini çektirip, yerine takma diş taktığını gören kişi üzüntülü zamanları geride bırakıp, artık eski neşesine kavuşacaktır.

Bir başka yoruma göre ise rüya sahibinin makamı, saygınlığı ve insanların ona duyduğu muhabbet artacaktır.