Skip to Content

Rüyada Kırık Kapı Görmek

Hüsranın habercisi olan bir rüyadır. Rüyada kırık kapı görmek rüya sahibinin çok uzun zamandan beri heves ettiği ve inatçı olduğu bir hadiseden ötürü hüsrana uğrayacağı işaret edilir.İstekli olduğu duruma tam kavuştuğu sırada bunu isteyip istemediğine emin olamayacak kadar sıkıntı bir durum olduğunu fark edecektir.

Rüyada Demir Kapı Görmek

Hayırla tabir edilen rüyalardandır. Rüya sahibinin talihli bir kimse olacağı, çalışma hayatında yüksek meblağlarla kar elde edeceği rivayet edilir. Rüyada demir kapı tabircilere göre sağlam bir kişiliğin, birbirine düşkün hane fertlerinin göstergesidir. Bazı tabircilere göre görülen demir kapının kapalı olması halinde rüya sahibinin insanlardan gizlediği şeylere, açık olması da yardımsever kişiliğe işaret eder.

Rüyada Ahşap Kapı Görmek

Uyaran rüyalardan kabul edilir. Rüyada ahşap kapı görmek rüya sahibinin çalışmalarında titiz ve bilgili olmadığına işaret eder. Garantici bir yaklaşım sergilemek gerektiğini yoksa çalışmaların iyiye doğru giderken birden kötüleşebileceğini vurgular. Başka tabirlere göre rüyada ahşap kapıların kapalı olduğunu görmek iş konusundaki sıkıntılara rivayet eder.

Rüyada Kapı Kilidi Görmek

Çalışkanlığı işaret eden bu rüya, rüya sahibinin, hem fiziksel anlamda hem de ruhsal anlamda daha sağlıklı bir hayat yaşamaya başlayacağına delalettir. Genel olarak tertipli bir yaşamı işaret eder.

Rüyada Anahtarla Kapı Açmak

Haneye gelecek olan bolluğu ve bereketi işaret eder. Mesleki yaşamda başarılar elde etmeye bu vesileyle helal kazancın artacağına delalettir. Rüya sahibinin günahlarından ötürü tövbe edeceği rivayet edilir.