Rüyada Kendi Saçını Kesmek

Rüyada kendi saçını kesmek; kayıp ve değişiklik ile ilişkilendirilir. Rüyada saç görsellik ve tutumları, hayal gücü ve refahı temsil eder. Bir saç stili sosyal grup veya statü ile bağlantılı olabilir. Rüyada kendi saçını kesmek kişini durumuna göre değerlendirildiğinde iki tezat sonuç ortaya çıkabilir. Rüyada saçını kestiğini gören kişi kendisini sosyal bir gruba kabul ettirebilmek için değişim ihtiyacındadır ya da çok büyük üzüntü ve hayal kırıklıkları yaşamaktadır.

Rüyada kendi saçını kesmek; genel anlamda maneviyatın azalması, inanç ve güven duygularının zedelenmesi, duygusal yönden zayıflık olarak yorumlanır. Rüyada kesilen saçın uzunluğu nispetinde de üzüntü ve kaygı seviyeleri açıklanır. Bu rüyayı yorumlarken öncelikli sorunu tanımlamak ve günlük hayatta bir duruma bağlamak için rüyanın ayrıntılarının anlamlarına da bakmanız önerilir.

Rüyada Saçını Makasla Kesmek

Rüyada makas; başkalarına karşı veya belirli düşünceler için kesilmiş olan duyguları ifade eder. Rüyada saçını makasla kesmek; kişinin bazı radikal kararlar alıp, kendisini rahatsız eden kişilerden kendini uzak tutacağına, bazı ilişkilerini bitireceğine e ayrıca kendi düşüncelerinde ve tutumlarında keskin dönüşler yapacağına tabir edilir.

Rüyada Saçını Kısacık Kesmek

Rüyada uzun saçları olduğu halde bunları kısacık kestiğini gören kişi mutsuz hayatını düzene koymak için önce duygu ve düşüncelerini değiştirmesi gerektiğinin farkına varacak ve çok cesur ataklar yapıp kendisini revize edecektir şeklinde yorumlanır. Bazı rüya yorumcularına göre kişinin becerilerini göstermek için farklı yöntemler deneyeceğine göstergedir.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (5)

Yücel kurt

Rüyamda bir yerde saçımı kestim sonra begenmedim saçımi düzeltmek için arkadaşlarimin yanına gittim iki kız bir erkek tı ve onlara la selamlastik ve saçımi düzeltin ama bir şartım var bizde akşam yemeği yiyeceğiz dedim ve kızı kucaklayıp taşımaya başladım. Taşıyarak berber koltuğuna doğru gidiyoruz. Ve kıza sen çok hafifsin diyorum seninle evlenecek erkek yaşadı gerdekte yorulmaz ben seni onuncu kata bile böyle taşıyarak çıkarim diyorum ve berber koltuğuna varınca saçım için sana güveniyorum diyorum.

Emine

Rüyamda kendi saçımı kestım.Sonra aynayla sacımın arkasına baktım.Tam kesememiştim uzun saçlarım da vardı.Once üzüldüm sonra da bi kuafor arkadasa düzelttireyim diyordum.sonra uyandım

gulcan

Ruyamda kendi sacimi kesdim saçım kısa olduğu halde bır tarafını kesdim ve aynaya bakıp oldumu diye bakiyordum

Nuran Akçay

Sabaha karşı rüyamda saçlarımın uç kısımlarını makasla kestiğimi gördüm, özellikle uç kısımlarda karışmış dolaşmış açılmayan bölümler vardı ve ben bunlardan kurtulmanın tek yolunun kesip atmak olduğunu düşündüm ve tek tek makasla kestim ve kestikçe rahatladığımı hissettim, saçım biraz kısaldı ama rahatladığım için ben bunu umursamadım okuduğum bazı tabirlerde saç kesmeyi mal kaybının yormuş ama benim rüyam için böyle bir tabir yapılabilir mi

Çiğdem

Rüyada kendi saçımı kesiyordum ama bir tarafını uzun bırakıyordum. Saçlarım kısaydı. Rüyada sonra kestiğim saçları bir masaya koyduğumda renkli ve uzun saçları gördüm.