Rüyada Kendi Ölümünü Görmek

Rüyada kendi ölümünü görmek, rüyayı gören kişinin doğru yolu bulmakta zorlanacağına tabir olunur. Rüyanın İslami yönden tabiri ise rüyayı gören kimsenin dini anlamda vecizelerini tam olarak gerçekleştiremediğine tabir olunuyor. Rüyada ölmek bazı âlimlere göre ise büyük günahlara tövbe etmek anlamına geliyor. Rüyada kendi ölümünü görmek aynı zamanda rüyayı gören kişinin sonunda doğru yola ulaşacağına, tövbe edeceğine ve tövbesinden caymayacağına, pişmanlığına tabir olunuyor. Rüyada öldüğünü ve toprağa gömüldüğünü görmek ise rüyayı gören kişinin bir sıkıntı yaşayacağına ve sonrasında ise doğru yoldan çıkacağına işaret eder. Rüya sahibi için uyarıcı niteliği olan bir rüyadır.

Rüyada Ölüm Anında Olduğunu Görmek

Rüyada ölüm anında olduğunu görmek, rüyayı gören kişi eğer ölümün verdiği sıkıntıyı yaşadığını hissediyor ise rüya sahibinin kendi menfaatini düşünen bir kimse olduğuna tabir olunur. Rüyayı gören kimsenin zalim olduğuna ve insanlara zarar veren kimse olduğuna delalet eder.

Rüyada Öldürüldüğünü Görmek

Rüyada öldürüldüğünü görmek, rüyayı gören kişinin bereketli ve uzun ömürlü olacağına delalet eder. Rüyayı gören kişi bir tarafından öldürüldüğünü görürse bu tam tersi olarak yorumlanıp, uzun ömre işaret eder.

Rüyada İntihar Ettiğini Görmek

Rüyada intihar ettiğini görmek, rüyayı gören kişinin günah işlemiş olmasına ve bundan dolayı derin bir pişmanlık ile tövbe etmesine delalet eder. Rüyayı gören kişinin pişmanlık ile ettiği tövbeden sonra bir daha o günaha geri dönmeyecek olmasına tabir olunur.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (2)

Hüseyin

Rüyamda bilgisayarımda ölüm haberimin paylaşıldığı bir yazıyı gördüm ve son nefesimi verdim. Öldüğüm anda uyandım. Bu ne anlama geliyor?

Ali

Rüyamda ruhumun bedenden ayrıldığını yani ölüm anında olduğumu gördüm ve yanımda Allah Teala’nın yanı başımda ezan duası okuduğunu gördüm. Bu rüyam ne anlama geliyor?