Skip to Content

Rüyada Kaş Aldırmak

Rüyada kaş aldırmak; imajına, güzelliğine ve kişisel bakımına önem veren kişilere yorumlanır. Rüyada kaş gözün ziynetidir, erkek için kaş; huyunun suyunun güzelliği, olgunluğu, inançları ve onurunun derecesidir. Rüyasında usulünce kaşlarını kestiren, düzelttiren erkek de inandığı ve koruduğu bazı şeylerden, istemeden de olsa vazgeçmek zorunda kalabilir.

Rüyada kaş aldırmak; pek hayırlı olmayan yorumlara konu olur. Zira iki kaş; anne baba, iki çocuk, eşi kendisi gibi ikili ilişkilere işaret eder, kaş aldırmak bu sevilen yakınlara gelecek zarara tabir edilir. Sevilen kişiler ile ortaya çıkacak anlaşmazlıklar sonucu kırgınlık ve ayrılıklara yorumlanır rüyalardır.

Rüyalar bir bütün olarak değerlendirilmediğinde yanlış yorumlara sebep olunabilir, bu neden ile doğru bir tabir derlemek isterseniz, rüyanızdaki diğer imgeleri de inceleyerek kendinize uygun şekilde bir araya getirebilirsiniz.

Rüyada Kaş Koparmak

Rüya gören kişinin ruhsal sorunları olduğuna ailesi ve çevresi ile sürekli kavga ve çatışma halinde olduğuna yorumlanır. Rüyada koparılan her kaş ile kişinin yalnızlaşacağı, çevresinde sürekli yeni bir tartışma ve sorun yaratmaya devam ederek mutsuz olunacağına uyarı olan rüyadır.

Rüyada Kaşsız Kalmak

Rüyada kaş aldırmak, kaş koparmak gibi rüyada kaşsız kaldığının görülmesi de hiç iyiye tabir edilmez. Rüya görenin savunmasız, biçare kalacağına, çevresindeki tüm desteğin yok olarak yalnızlığa mahkûm olacağına, eşinin, dostunun onu terk edeceğine ve hatalarını düşünmek için uzunca bir vakti olacağına rivayet edilir.