Rüyada Karpuz Görmek

Rüyada karpuz görmek veya yemek, keder ve üzüntülerinizin artacağına işarettir. Karpuz diktiğinizi görmek, yakın zamanda hayırlı bir işe başlayacağınıza, vaktinde olup karpuz alıp yediğinizi görmek, gam ve kederlerinizden kurtulacağınıza, evinizde bir çok karpuz olduğunu görmek, mal ve paranızın yakın zamanda artmasına, küçük karpuz görmek, büyük karpuzları görmekten daha hayırlıdır. Sarı ve tatlı karpuz yemek, sevineceğinize, hasta iseniz iyileşeceğinize işaret eder. Bir kimsenin rüyada tatlı bir karpuz görmesi veya yemesi, hayır ve menfaate işarettir. Mevsiminde karpuz görmek, tatlı olmasa da kavun görmekten daha hayırlı bir yoruma sahiptir. Kişinin rüyada küçük karpuzlar görmesi, büyük karpuzlar görmesinden daha iyi sayılmıştır. Rüyada yeşil karpuz görmek, rızkınızın ve kazancınızın artacağına işarettir.

Karpuza ihtiyacı olan bir hasta, rüyasında eline karpuz geçtiğini görse hastalığından kurtulup afiyete kavuşur.

Tamamen yetişmemiş ve olmamış karpuz, sağlamlıktır. Yeşil karpuz şehre, çocuğa, hanıma işarettir. Eğer, karpuza ihtiyacı olan bir hasta, rüyasında eline karpuz geçtiğini görse hastalığından kurtulup sağlığına kavuşur.

Karpuzun özü, anlayış ve ilimdir. Sarı karpuz, kendileri için güzel ve hayır ile yad edilen birtakım erkek ve kadınlara işarettir.

Bir kimsenin rüyasında kesilmiş ve dilimlenmiş karpuz görmesi, ödeyeceği veya ödemesi için ay olarak müddet kestiği bir borçtur.

Cabiril Mağribi’nin yorumu:

Rüyada karpuz görmek, zengin ve her yönden faydalı ve yararlı olan bir zevceye (hanım eşe) işaretle yorumlanır demiştir.

Ebu Said’el Vaiz’in yorumu:

Kişinin rüyada içini yememiş (içi dolu) ve bozulmamış bir karpuz görmesi, sağlık ve sıhhate işaretle yorumlanır demiştir.

Kirmani’nin yorumu:

Bir kimsenin rüyada mevsiminde karpuz görmesi ve yemesi, onun (rüya sahibinin) kederden ve sıkıntıdan kurtulacağına işarettir demiştir. Rüyasında evinde birçok karpuz olduğunu gören kişinin malı artar ve artacağına işarettir. Başka bir yoruma göre ise, rüya sahibi bir musibet ve belaya düşer veya düşeceğine işaretle yorumlanmıştır der Kirmani.

İbn-i Sirin’in yorumu:

Kişinin rüyada karpuz görüp yemesi, üzüntüden, sıkıntıdan kurtulmasına ve eğer hapiste ise, buradan da kurtulmasına işarettir demiştir. Karpuzun çekirdeği beyaz ise, rüya daha da iyi sayılmıştır. Çekirdeği sarı ise, hastalığa işaret eder demiştir. Karpuzun çekirdeği siyah ise, sükunet gizliliğe işaret eder.

Kişinin rüyada karpuz görmesi, hayır ve menfaate ve vücut sıhhatine işaret eder.

Karpuza ihtiyacı olan bir hastanın rüyasında eline karpuz geçtiğini görmesi, hastalığından kurtulup şifâ bulacağına işarettir.

Rüyada görülen tamamen yetişmemiş ve olmamış ham karpuz, sağlamlığa işarettir.

Rüyada içi boşalmamış ve bozulmamış karpuz görmek ve yemek, vücudun sıhhat ve afiyetine işaret eder.

Rüyada görülen karpuzun özü ve göbeği, anlayışa, sezgi gücüne ve ilme işaret eder.

Rüyada karpuz yemek, gam ve kederden halâs olmaya işaret eder.

Rüyada sarı fakat lezzetli karpuz görmek, hayır ve iyilikle anılan, ardında güzel ve iyi hatıralar bırakan kadın ve erkeklere işarettir.

Rüyada kırmızı karpuz görmek, her türlü  zînet ve bezeğe işarettir.

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (4)

Ugur

Rüyaya eşimin bana aldığı kurpuzu ve onu kesip enguzel yerini göbeğini bana verdiğini gördüm çok güzeldi karpuz

mustafa caldak

Ruyada bahce içinde büyük karpuzlar yesil yetismis yanimda bir çocuk var elinden tutmusum çocuk bana diyor bitane alalim bende bizim degiller diyorum bir evdeyiz yemek hazirlaniyo orda yumurta var yari kiriku içinde birgörtanidigimonayakladmaya

mustafa caldak

Ruyada bahce içinde büyük karpuzlar yesil yetismis yanimda bir çocuk var elinden tutmusum çocuk bana diyor bitane alalim bende bizim degiller diyorum bir evdeyiz yemek hazirlaniyo orda yumurta var yari suyu içide bir kadin gördum taniyoru yalasmaya calisiyorum sonbir tanidik bizi bir yer göturuyor cok karmasik birgörtanidigaya

Kazım Erenler

Bir bahçede karpuz ağacı gördüm.Sahibi ben burda yoktum zamanında koparıp yeseydiniz diyor cevaben ne olduğunu bilemedik.Çakıyla kendi bahçemize dikmek için filiz çıkarttım.