Rüyada Karıncalar Görmek

Rüyada karıncalar görmek; birlik, beraberlik, yardımlaşma, iyilik, dostluk, kazanç, çalışkanlık anlamlarına gelir. Karınca gerçek yaşamda da ibret alınacak bir tutumluluğa, gayrete, yardımlaşma ve birlik içinde çalışmaya örnektir. Hemen çoğu rüya tabirlerinde karınca sürüsü bereket sembolüdür ancak görülen rüya, karıncaların görüldüğü yere ve mekâna, hatta geliş gidiş yönüne göre farklı anlamlara gelebilir.

Rüyada karıncalar görmek; rüya sahibi kişinin şansının yüzüne güleceğine, çevresinin genişleyeceğine, iş olanağı açılacağına, işbirliği içinde yapılacak emek verilecek nimet kazançlarına yorumlanır. Rüyada karınca sürüsü kişinin evine doğru yiyecek kırıntıları taşıyor ise; varlığa, gelecek yardımlara, rüyada karıncalar evden yiyecek taşıyor ve dışarıya doğru ilerliyor ise; başa gelebilecek gelir kayıplarına, evden askere veya göreve gidecek birisine tabir edilir.

Rüyada Karınca Görmek

Rüyada karınca küçük, azimli bir halka, asker, ordu, geniş aile, temkinli sağlıklı uzun ömür olarak açıklanır. Bazı rüya tabirlerinde karınca görmek farklı rivayetlere ayrılır; kimine göre rüyada karıca gören uzun bir hayat sürer, varlık içinde yaşar, kimine göre ise rüyada evde görülen karınca bazen de hırsızlığa, evinize hırsız gireceğine ve küçük eşyalarınızın kaybolacağına yorumlanır.

Rüyada Vücudundan Karıncalar Çıktığını Görmek

Hasta bir kişinin rüyasında vücudunun bir yerinden karınca çıktığını görmesi o kişinin durumunun iyi olmadığına, ölümünün yakın olduğuna tabir edilir. Bazı yorumlara göre de bu rüya kişinin çok sayıda çocuk sahibi olacağına işarettir.

Rüyada Sofrada Karıncalar Görmek

Rüyada sofrada yemek yerken tabağınızın etrafında gezinen karıncalar yorumu da ikiye ayrılır. Bazı rüya tabircilerine göre hırsız veya asalak kimselere, bazı rüya tabircilerine göre de rızkınızın çoğalacağına, beklenen mahsulün iyi verim vereceğine, berekete yorumlanır.

Rüyada Uçan Karıncalar Görmek

Bir insanın rüyasında karıncaların evden uçarak çıktıklarını görmesi; o evde yaşayan kişilerden biri veya birilerinin gurbete gideceklerine, yolculuğa çıkacaklarına işaret sayılır. Rüyada uçan karıncalar gökyüzünde ise bir mağduriyeti, savaş yapılan bir yerde birçok askerin öleceğine rivayet edilir. Bir yoruma göre de toprağa inen karıncalar o alanın askerler tarafından işgal edileceğine işarettir.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın