Rüyada İtiraf Görmek

Rüyada itiraf görmek, rüya yorumcuları tarafından farklı şekillerde tabir edilmektedir. Bazı rüya yorumcuları bu tarz rüyaları kişinin çalışma hayatında bir başarıya ve mevkiye erişeceği, hem üstleri hem de astları tarafından takdir göreceği şeklinde yorumlamaktadır. Farklı rüya yorumcuları ise rüyada itiraf görmeyi, vicdanın ve bilinçaltının rüyaya aksetmesi şeklinde yorumlayarak, rüya sahibinin bir sırrı olduğu şeklinde ifade etmektedir.

Rüyada İhaneti İtiraf Etmek

 • Rüyada bir ihaneti itiraf ettiğini gören kişi eğer gerçekten birine ihanet etmişse bu vicdanının sesi olabilir. Ruhu, onu bu ihaneti itiraf etmeye sevk ediyor şeklinde yorumlanmaktadır.
 • Eğer rüya sahibi böyle bir eylemde bulunmamışsa, herkesten sakladığı bir sırrı olduğu ve bu sırrın yakınlarını üzeceğini bildiği için herkesten sakladığı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Sevdiğini İtiraf Etmek

 • Bu rüyaları yorumlayabilmek için itiraf edilen kişinin tepkisini de rüya yorumuna dahil etmek gereklidir. Eğer sevdiğini itiraf eden kişinin karşısındaki, duyduğu şeylerden memnuniyet duyar ve karşılık verirse rüya sahibinin içinde kalan, onu sıkıntıya düşüren bir dertten kurtulacağına delalet eder.
 • Ancak, itiraf edilen kişi bu durumdan hoşnut kalmaz ve sırt çevirirse rüya sahibinin karamsar bir ruh haline bürüneceği, keyifsizleşeceği ve hayattan tat alamaz hale geleceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Birinin Sırrını Söylemesi

 • Rüyada bir kimsenin kendisiyle bir sırrını paylaştığını gören kimsenin çevresinde yardıma muhtaç biri var demektir. Bu yardıma muhtaç kişi bir sebepten kimseden yardım isteyememektedir. Bu nedenle rüyayı gören kişi, bir şekilde rüyasında gördüğü kişiye yaklaşmalı ve ona yalnız olmadığını, yardımcı olacak kişiler olduğunu hissettirmelidir. Nasıl ki gerçek hayatta sırlarımızı kimseyle paylaşmıyorsak, rüyalarda da bu eylemi gerçekleştirmek oldukça zordur. Bu nedenle rüyada bizimle sırrını paylaşan bir kişinin bize çok güvendiği ve bu güven neticesinde bize bir konuda yardım edeceği şeklinde yorumda bulunan rüya yorumcuları da mevcuttur.

Rüyada Tanıdık Birinin Bir Şey Söylemesi

 • Bu rüyalar sayısız manaya gelebilir. Rüyalar, görülen tek bir şey üzerinden yorumlanamaz. Örneğin bu tip rüyalarda, rüya görenin duyduğu hissiyat, görülen kişinin paylaştığı cümle, bulunulan yer gibi birçok faktör rüyanın anlamını değiştirebilir. Rüyada tanıdık kimsenin rüya sahibine söylediği şey onu üzüyor veya incitiyorsa, güvenilen bir kimseden işitilecek azar neticesinde rüya sahibinin sıkıntıya düşeceği şeklinde tabir edilir.
 • Eğer görülen kişinin rüya sahibine söyledikleri onu mutlu ediyorsa, bu kişiden fayda göreceği ve zor zamanlarında güzel sözleriyle ona destek olacağı manasını taşır.

Rüyada Aşk İtirafı Görmek

 • Rüyada aşk itirafı görmek, birine sevdiğini itiraf etmekle benzer şekilde yorumlanır. İtiraf edilen kişi duyduklarından memnun olmuşsa rüya sahibinin rahata ve huzura kavuşacağına, sinirlenmiş, üzülmüş veya sırt çevirmişse rüya sahibinin karamsar bir ruh haline bürünüp derde düşeceğine işaret eder.

Rüyada Suçunu İtiraf Etmek

 • Böyle bir rüya gören kişinin öncelikle bu suçu gerçekten işleyip işlemediğine bakmak gerekir. Eğer rüya sahibi gerçekten bir suç işlemiş ve bunu herkesten saklamışsa, vicdanının sesi gerçek dünyada kendini duyuramadığı için rüyalarda kişiye erişmeye çalışıyor ve suçunu itiraf etmesi gerektiğini hatırlatıyor olabilir.
 • Eğer rüyayı gören kişi herhangi bir suç işlemediği halde bir suçu itiraf etmek istiyorsa, birine yardım edebilmek için yapmadığı bir hatayı üstleneceği anlamına gelir.

Rüyada Birinin Kendisine İtiraf Ettiğini Görmek

 • Tıpkı birinin bir şey söylediği rüyalarda olduğu gibi rüyada birinin kendisine itiraf ettiğini gören kişilerin rüyası da yüzlerce farklı şekilde yorumlanabilir. Rüyanın tabiri; itiraf edilen şeye, itiraf edilen şeyin gerçek olup olmadığına, itirafta bulunan kişinin tanınıp tanınmadığına göre bir sürü manaya gelebilir.
 • Eğer rüya sahibi rüyasında gördüğü kişiyle ilgili hayallere kapılıyorsa bu, hayallerinin psikolojik bir yansıması bile olabilir. Buna benzer rüyaların en güzel yorumunu rüya sahibi, rüya görürken hissettiklerini değerlendirerek yapabilir.
 • Rüya sahibi eğer duydukları karşısında mutlu olmuş veya rahatlamışsa, birinden duyacağı sözler neticesinde aradığı huzuru bulacağına, eğer mutsuzluğa düşmüş ve karamsarlık hissetmişse, içine kapanacağına işaret eder.

Rüyada İtiraf Etmek İstemek

 • Rüya sahibinin artık içinde tutamadığı bir suçluluk duygusu veya sevgi yoğunluğu olduğuna delalet eder. İtiraf rüyaları, belli şeyleri sembolize ediyor olabileceği gibi, rüya sahibinin vicdanının yansıması da olabilir. Bu nedenle bu rüyaları tabir ederken yalnızca rüyadaki tek bir olguyu değerlendirmek yanlış yorum yapılmasına sebep olabilir. İtiraf rüyaları genel olarak kişinin vicdanında duyduğu rahatsızlığın veya haksızlığa uğradıysa duymak istediği sözlerin ona rüya yoluyla aktarılmasıdır.
Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın