Rüyada Can Kurtarmak

Bu tip rüyalar, rüyayı gören kişinin yakın çevresinde olup yardıma ihtiyacı olan birine yardım edeceğinin işaretidir. Herkes tarafından sevilen bir kimse olan rüya sahibi, pek çok kişinin sorumluluğunu üstünde taşımakta, bu nedenle de kimi zaman üzerindeki sorumluluklardan şikayetçi olmaktadır. Kişi, kendi ruh sağlığı için herkesi memnun etmeye çalışmaktan vazgeçmeli, bir ölçüde bencilce davranacak kendi mutluluğunu ön plana taşımalıdır. Bu tavrı takındığı takdirde psikolojik açıdan rahatlayacak ve kendini çok daha zinde hissedecektir. 

Rüyada Hayatının Kurtarıldığını Görmek

 • Rüyada hayatının kurtarıldığını gören kimse çok sevinçli haberler alacaktır. Hapis altında tutulan kişi için bu rüya, kısa zaman içerisinde tahliye gerçekleşeceğine delalet eder. Hukuki anlamda mahkemesi olan kimseler açısından ise bu mahkemelerin sonucunun iyi olacağı söylenir.
 • Bazı rüya alimlerine göre bu rüya, kişinin büyük bir mirasa sahip olacağını gösterir.
 • Bekar kimseler için ise kişinin iş ortamındaki birisiyle güzel bir evlilik yapacağına delalettir.

Rüyada Yardım Etmek

 • Rüyada yardım etmek, kişinin istediği şeylerin gerçekleşeceğine alamet eder. Rüya sahibi uzun zamandır hayal ettiği isteklerine sonunda kavuşacak, bunun sonucunda ise çok mutlu olacaktır.
 • Bazı rüya yorumcuları bu sembolü, kişinin karakteri ile ilişkilendirir. Kişi çalışkan, hırslı ve başarılı bir kimsedir. Bu sayede iş hayatında çok yüksek mertebelerde yer alacaktır. Maddi kazancı artacak ve hayat standartları yükselecektir.

Rüyada Hayat Kurtarmak

 • Rüyasında hayat kurtardığını gören kişi istediği her şeye sahip olacaktır. İslami açıdan çok hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibi yaptığı yardımların sonucunda büyük sevaplar elde edecektir. Bu rüya kişinin gerçek hayatta da yardıma muhtaç olan kişilere yardım edeceğini, mecazi anlamda hayatlarını kurtaracağının işaretçisidir. Bu kimseler aile fertleri arasından olabileceği gibi kişinin sosyal çevresinden de olabilir. 

Rüyada Birçok Kişinin Canını Kurtarmak

 • Rüyada birçok kişinin canını kurtarmak, rüya sahibinin karakterini vurgular. Kişi dürüst, iyi ahlaklı, çevresi tarafından sevilen, kimseye zarar vermeyen, empati yeteneği yüksek olan bir kimsedir. Gerçek hayatta da pek çok kişiye yardım edecek ve bunun sonucunda bu yardımların karşılığını alacaktır. Kişinin aile bireylerinden arasının açık olduğu bir kimse varsa arası düzelecek ve aile hayatında huzur sağlanacaktır. 

Rüyada Birini Ölümden Kurtarmak

 • Rüyada birini ölümden kurtarmakrüya sahibi hayatını kurtardığı kişiyi gerçek hayatında tanıyor ise büyük bir iyiliğin kapıda olduğu şeklinde yorumlanır. Bu kimse rüya sahibine çok bağlı ve onu seven bir kişidir.
 • Öte yandan rüya sahibi bu kişiyi tanımıyor ise bu rüya, iş hayatındaki çekememezliklere delalet eder. Kişinin ayağını kaydırmaya ve onun yerine geçmeye çalışan kimseler olabilir. Bu süreçte rüya sahibinin dikkatli olması gerekir.  

Rüyada Birini Boğulmaktan Kurtarmak

 • Rüyasında boğulan birini kurtardığını gören kişi için bu rüya bir uyarı niteliği taşır. Kişinin tehlikeli olaylarla karşı karşıya kalacağını, bu nedenle çok dikkatli olması gerektiğini ifade eder. Kişi bu süreçte hızlı kararlar vermesi gereken bir işte çalışıyor olabilir. Vereceği kararlarda olabildiğince dikkatli, soğukkanlı ve sakin davranması gerekir. Kişi bu tutumu takındığı takdirde herhangi bir sorun yaşamayacaktır.

Rüyada Ölmüş Birini Kurtarmak

 • Rüyada ölmüş birini kurtarmak, kişinin elinde bulunduğu imkanları doğru biçimde kullanacağına işaret eder. Rüya sahibinin kıvrak zekalı olduğunu gösterir. Bu sayede kişi iş ortamında kendini gösterecek, kendisine yeni kapılar açılmasını sağlayacak ve çok başarılı olacaktır. 

Rüyada Bataklıktan Birini Kurtarmak

 • Rüyasında bataklıktan birini kurtardığını gören kimse, çok büyük başarılara imza atacaktır. Kişi mevcut işinden memnun olmayıp kendi iş yerini açmayı düşünüyor ise bu emelini gerçekleştirecek ve sonucunda yüksek miktarda kazanç elde edecektir. Bu sayede uzun zamandır almak istediği mal ve mülkleri alacaktır. 

Rüyada Kardeşini Kurtarmak

 • Rüyada kardeşini gören kimse için bu rüya, evlilik hayatına delalet eder. Kişi çok hayırlı ve iyi huylu bir kimseyle evlenecek ve huzurlu bir yuvaya sahip olacaktır. Kişinin karşısına hayatını değiştirecek fırsatlar çıkacak ve bu fırsatları bilinçli bir şekilde değerlendirdiğinde hakikaten de hayatı değişecektir. 

Rüyada Hayat Kadınını Kurtarmak

 • Rüyada hayat kadınını kurtaran kimse, uzun zamandır görüşmediği bir kişiyle bir araya gelecek ve hasreti sona erecektir.
 • Bu rüya kimi rüya yorumcularına göre aile hayatındaki sorunların ortadan kalkacağına, küslüklerin giderileceğine, eski günlerdeki huzurun geri geleceğine işaret eder.  
Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın