Skip to Content

Rüyada İçecek Görmek

Ne içildiğine göre farklı yorumlara sahip olan bir rüyadır. Genel olarak tabir gerekirse rüyada içecek görmek maddi olarak yeni olanaklara sahip olmayı ve bolluğu işaret eden bir rüyadır.

Rüyada Şerbet İçmek

Güzel ahlaklı bir kimse olduğunu rüya sahibine müjdeleyen bir rüyadır. Rüya sahibinin rızkının bolluğunu ve bereketini, ihtiyaç sahibi kimselerle paylaşarak hayır işleyeceğine delalettir.

Rüyada Su İçmek

Rüya sahibinin hayatının her alanında güzellikleri müjdeleyen bir rüyadır. Dünyevi arzuların, isteklerin gerçekleşeceğine, hastalıkların son bulacağına, haneye huzurun ve refahın hakim olacağına delalet olan bu rüya başka bir tabire göreyse iftiraya, arkadan konuşulmasına işaret eder.

Rüyada Çeşmeden Su İçmek

Maddiyat üzerinden yorumlanır. Rüya sahibinin bu süreçte büyük bir özenle yapacağı çalışmanın kendisine güzel dönüşleri olacağı rivayet edilir. Rüyadaki çeşmenin nasıl olduğu hatırlanıyorsa ve rüyadaki çeşme yeterince temiz değilse, bozuksa ya da işlevini yitirmişse zaman içerisinde çözülebilecek ancak bu sırada can sıkıcı olabilen problemleri işaret eder.

Rüyada Asit Görmek

Hayırla tabir edilen rüyalardan değildir ve rüya sahibinin bu rüyayı gördüğü dönemde maddi açıdan kendisini biraz kısması gerektiğine delalettir. Tasarrufun ve israfın zararlarının vurgulandığı tabir, rüya sahibinin ekonomik anlamda atacağı adımları temkinli bir şekilde seçmesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada Yiyecek Görmek

Ekonomik anlamda zorluk çeken rüya sahibinin rahata ereceği rivayet edilir. Bolluk ve bereketi işaret eder. Ayrıca rüya sahibinin kendi emeğiyle kendi ekmeğini kazanacağına, harama el uzatmadığı için işlerinin yolunda gideceğine delalettir.